СУРОВА КАЗНА ЗА ДАМЈАНА ДЕЈАНОВИЋА! Избачен из тениса на четири године и мора да плати 5.000 евра

Марко Паунић
Марко Паунић

06. 12. 2024. у 12:47

Међународна агенција за интегритет тениса (ИТИА) потврдила је да је тениски званичник Дамјан Дејановић из Босне и Херцеговине суспендован на четири године због шест прекршаја Тениског антикорупцијског програма (ТАЦП).

СУРОВА КАЗНА ЗА ДАМЈАНА ДЕЈАНОВИЋА! Избачен из тениса на четири године и мора да плати 5.000 евра

Foto: Profimedia

Дејановић, званичник на националном нивоу, признао је клађење на професионалне тениске мечеве, али је негирао оптужбе које се односе на манипулацију уносом података о резултатима и на теорије о уротама у вези са два меча на којима је био званичник.

Саслушање је одржано путем видео-конференције 9. октобра 2024. године, након којег је независна службеница за саслушања о антикорупцији (АХО) Диана Тешић утврдила да је Дејановић крив за свих шест наводних прекршаја ТАЦП-а у периоду од 2022. до 2023. године.

*До 10.000, без депозита!
Бонус који испуњава 3 жеље - заврти точак среће, узми до 300% бонуса и играј до 5 дана бесплатно!*

Дејановић, који је служио на ИТФ $15К турнирима, такође је кажњен новчаном казном од 5.000 евра. Време проведено под привременом суспензијом биће урачунато у период неспособности за обављање функције. 

*До 10.000, без депозита!
Бонус који испуњава 3 жеље - заврти точак среће, узми до 300% бонуса и играј до 5 дана бесплатно!*

Бонус видео: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ГОЛЕАДА НА СТАМФОРД БРИЏУ: Слабашне одбране два великана која јуре три бода гарантују веома занимљиву утакмицу

ГОЛЕАДА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Слабашне одбране два великана која јуре три бода гарантују веома занимљиву утакмицу

ЧЕЛСИ и Ливерпул ће у суботу увече одиграти један од најважнијих мечева у досадашњем делу Премијер лиге (18.30). Обе екипе улазе у дерби са великим проблемима. "Плавци" са повредама и дисциплином, а шампион Ливерпул тражи искупљене после два болна пораза од Паласа и Галатасараја.

04. 10. 2025. у 07:20

ИСТИНА ЈЕ - БИЛА САМ С ЊИМ Милица Павловић признала за везу: Не знам што сам то крила

"ИСТИНА ЈЕ - БИЛА САМ С ЊИМ" Милица Павловић признала за везу: "Не знам што сам то крила"

"КАДА волим, дајем се безусловно. Тада само треба да ми верујете, ништа друго. Само поверење немојте да ми изиграте, све остало може. И ја партнеру верујем исто тако и онда нећемо имати проблем, али ако се усуди да ми изигра поверење, то је крај, у стању сам да се окренем и да се правим да га никада познавала нисам."

03. 10. 2025. у 21:02

Коментари (0)

ТРКА КРИПТО НОВЧАНИКА ЗА ЛАНСИРАЊЕ ТОКЕНА: Best Wallet предводи са 16 милиона долара финансирања