КРАЈ ЗА ТАЛЕНТОВАНУ ТЕНИСЕРКУ: Још једна Српкиња мање на Аустралијан опену

Млада српска тенисерка Луна Вујовић није успела да се пласира у друго коло јуниорског Аустралијан опена у сингл конкуренцији, пошто је данас у првом колу поражена од Чехиње Терезе Крејчове 6:3, 6:2.

КРАЈ ЗА ТАЛЕНТОВАНУ ТЕНИСЕРКУ: Још једна Српкиња мање на Аустралијан опену

Foto: Profimedia

Меч је трајао 68 минута. Крејчова ће у другом колу играти против Британке Брук Блек.

Раније су пласман у друго коло избориле Теодора Костовић и Петра Коњикушић. Костовић ће у другом колу играти против Аустријанке Лили Тагер, док ће се Коњикушић састати са Викторијом Луизом Барос из Бразила.

Луна Вујовић је у пару са Немицом Јулијом Стушек у првом колу дубл конкуренције савладала Петру Коњикушић и Јапанку Канон Саваширо 6:0, 6:1. Српско-немачка комбинација ће играти у другом колу против победница меча Ријан Аламе/Рене Аламе (Аустралија) - Марго Пантала (Француска)/Руиен Жанг (Кина). 

Теодора Костовић и Викторија Луиз Барос су у првом колу дубла поражене од Британки Брук Блек и Минге Ксу 6:4, 6:4.

БОНУС ВИДЕО: Печат најбољег - Које рекорде сада јури Новак Ђоковић? 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ДВЕ НАЈБОЉЕ РЕЧИ У СПОРТУ, СЕДМА УТАКМИЦА! Другачије није ни могло, Оклахома и Сан Антонио су заслужили да мајсторица одлучи ко иде у финале

ДВЕ НАЈБОЉЕ РЕЧИ У СПОРТУ, СЕДМА УТАКМИЦА! Другачије није ни могло, Оклахома и Сан Антонио су заслужили да мајсторица одлучи ко иде у финале

ТАНДЕРИ и Спарси су нам припредили сјајно финале Западне конференције, а коначни чин ове епске серије имаћемо вечерас у "Пејком центру" где ће састати два сата и 30 минута после поноћи по средњеевропском времену.

30. 05. 2026. у 07:40

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН ОПЕТ ОСВОЈИО ЛИГУ ШАМПИОНА! Историјско финале, Арсенал пао у невиђеној драми (ВИДЕО)

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН ОПЕТ ОСВОЈИО ЛИГУ ШАМПИОНА! Историјско финале, Арсенал пао у невиђеној драми (ВИДЕО)

Пари Сен Жеремен и Арснал су одиграли изузетно занимљиво финале УЕФА Лиге шампиона 2026, а меч у Будимпешти завршен је историјском, другом узастопном европском титулом за париске "свеце" - резултат је био најпре 1:1 после 120 минута игре (стрелци су били Каи Хаверц и Усман Дембеле из пенала), а онда је у извођењу једанаестераца до титуле дошао тим и француске престонице - 4:3.

30. 05. 2026. у 21:01 >> 21:10

Коментари (0)

Игра је подигнута на виши ниво уз ове бонусе добродошлице без услова