АЛКАРАЗ СЕ "ОДРЕКАО" ПРВОГ СЕТА, ПА "УПАЛИО МОТОРЕ": Шпанац након преокрета обезбедио осмину финала Мастерса у Монте Карлу
Шпански тенисер Карлос Алкараз победио је у шеснаестини финала Мастерса у Монте Карлу Франсиска Серундала са 2:1 (3:6, 6:0, 6:1).
FOTO: Tanjug/AP
Шпанац је већ у трећем гему првог сета дошао до брејка, међутим тада креће "потоп" Карлитоса. Губи наредна своја два сервиса и Аргентинац долази до 6:3 у првом сету.
Деловало је да ће се Алкараз тешко извући и преокренути, међутим зато и јесте велики играч и показује класу када је најбитније.
У другом сету није препустио Аргентинцу нити један гем, оставља га на "нули" и у великом стилу долази до изједначења.
Одлучујући трећи сет био је такође једносмерна улица за Серундола, успео је да освоји само свој први сервис гем. Након тога Карлитос прави два брејка, на својим сервисима је био и више него сигуран и долази до великог преокрета и тријумфа.
У осмини финала ће Шпанац играти са Данијелом Алтмајером, немачким тенисером.
БОНУС ВИДЕО: Кад се Новак обрати младим тенисерима
Препоручујемо
СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју
ФУДБАБЛЕРИ Цеља у четвртак увече на стадиону "З'дежеле" дочекују атински АЕК у првом мечу осмине финала Лиге конференције (21.00). Словеначки шампион покушаће да се по друи пут заредом нађе међу осам најбољих у овом такмичењу, док грчки представник жели да одличне наступе у Суперлиги употпуни идентичним резултатом у Европи.
12. 03. 2026. у 11:14 >> 11:14
КАРЛОС АЛКАРАЗ РАЗБИО НОВАКА! Ђоковић не може да дође себи! "Ја сам у фазону - ШТА СЕ ОВДЕ ДЕШАВА?!"
Најновије вести из тениса тичу се АТП турнира у Индијан Велсу, на који је са великим амбицијама стигао и Новак Ђоковић.
11. 03. 2026. у 20:06
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)