САБАЛЕНКА НАСТАВЉА ПОХОД КА ТИТУЛИ: Белорускиња у четвртфиналу Вимблдона!

РУСКА тенисерка Арина Сабаленка наставила је да ниже победе на Вимблдону. Она се пласирала у четвртфинале пошто је победила Елис Мертенс са 6:4, 7:6(4).

САБАЛЕНКА НАСТАВЉА ПОХОД КА ТИТУЛИ: Белорускиња у четвртфиналу Вимблдона!

FOTO: Tanjug/AP/DANIEL HAMBURY

Најбоља на свету је боље отворила дуле, јер је у четвртом гему направила брејк. Опоравила се Белгијанка од тога и вратила изгубљено у седмом гему. 

Ипак, кад је сервирала за опстанак у сету посустала је. Белорускиња је други пут ривалки одузела сервис и дошла је до вођства.

У другом сегменту су тенисерке размениле по један брејк и одлука је пала у тај-брејку. Боље се ту снашла девојка из Минска која је Мертенс оставила на четири поена.

Сабаленка ће у четвртфиналу Вимблдона играти против искусне Немице Лауре Зигемунд.

БОНУС ВИДЕО: Алекс Кореча за Новости о "великој тројци": Оно што су урадили равно је чуду

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Коментари (0)

ПОСЛЕДЊИ СНИМАК МИЛОШЕВИЋА ПРЕ ОДЛАСКА У ХАГ: Запалио цигару у америчкој бази, збијао шале са војницима (ВИДЕО)