ПРАВО НИОТКУДА: Венус Вилијамс са 45 година поново на терену

Американка Венус Вилијамс, једна од најтрофејнијих играчица у историји тениса враћа се на терен.

ПРАВО НИОТКУДА: Венус Вилијамс са 45 година поново на терену

FOTO: AP/Tanjug

Вилијамс ће заиграти на турниру у Вашингтону и играће професионални меч после више од 16 месеци паузе.

Венус је добила специјалну позивницу (вајлд карту) за главни жреб у главном граду Сједињених Америчких Држава и већ у првом колу очекује је дуел против двадесеттрогодишње сународнице Пејтон Стернс која је 34. на ВТА листи.

- Мој циљ је да се забавим и уживам у тренутку, да не стварам превелик притисак на себе. Не знам да ли у овом тренутку дефинишем успех на било који други начин осим вером у себе и доследношћу у процесу", рекла је Венус.

Вилијамс је освојила седам гренд слем титула у каријери у појединачној конкуренцији (пет Вимблдона и два Ју-Ес опена). Последњи пут је наступила у марту 2024. године на мастерсу у Мајамију и поражена је од Дијане Шнајдер.

Њен повратак на терен дочекан је са великим ентузијазмом, како од навијача, тако и међу играчицама. Петострука освајачица Вимблдона тренутно има 45 година.

Турнир у Вашингтону се игра од 21. до 27. јула и биће прилика да публика поново прати некада прву тенисерку на ВТА листи.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЧЕКАЊУ ЈЕ КРАЈ, СПЕКТАКЛ МОЖЕ ДА ПОЧНЕ! Мексико и Јужна Африка отварају Мундијал на култном стадиону Астека

ЧЕКАЊУ ЈЕ КРАЈ, СПЕКТАКЛ МОЖЕ ДА ПОЧНЕ! Мексико и Јужна Африка отварају Мундијал на култном стадиону "Астека"

ДУГО очекивани Мундијал 2026 отвориће Мексико и Јужна Африка, који ће одмерити снаге на чувеној "Астеци" у Мексико Ситију (21.00). Овај сусрет буди успомене код бројних љубитеља фудбала на Светско првенство 2010. године, када су се ове две репрезентације такође састале на отварању турнира (1:1). Остаје да се види да ли ће предстојећи шампионат понудити бар део узбуђења и незаборавних тренутака које је донео легендарни Мундијал у Јужној Африци.

11. 06. 2026. у 06:30

ФРАТАР ИЗ МОСТАРА ЗГРОЗИО ЦЕО РЕГИОН! Лаж је да се Босна и Херцеговина пласирала на Светско првенство

ФРАТАР ИЗ МОСТАРА ЗГРОЗИО ЦЕО РЕГИОН! "Лаж је да се Босна и Херцеговина пласирала на Светско првенство"

Светско првенство у фудбалу у САД, Мексику и Канади само што није почело, а прва утакмица између Мексика и Јужне Африке заказана је за 11. јун. Како то обично бива пред велике спортске смотре, фудбал је постао главна тема свих генерација, али пажњу јавности је, уместо спортских прогноза, привукла једна оштра и неочекивана изјава из Мостара.

09. 06. 2026. у 10:05 >> 11:32

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ФУДБАЛСКА ПЛАНЕТА НА НОГАМА! Меридиан те води у земљу новог СВЕТСКОГ ШАМПИОНА и дели 500.000 РСД бонуса СВАКОГ ДАНА!