ФАВОРИТИ ПО ПЛАНУ У ПАРИЗУ: Надал, Зверев и Карењо Буста у четвртфиналу
ШПАНСКИ тенисер Рафаел Надал пласирао се у четврфинале Мастерса у Паризу, пошто је данас победио Аустралијанца Џордана Томпсона са 6:1, 7:6.
ФОТО: ЕПА
Дан пошто је уписао 1000. победу у каријери, Надал је стигао до тријумфа против 61. тенисера света после сат и 33 минута игре.
Надал је сјајно одиграо први сет, који је уз два брејка решио у своју корист после пола сата игре.
У другом сету се водила већа борба, није било брејк прилика све до 12. гема када је Томпсон пропустио једну сет лопту па је тај део игре решен у тај-брејку. Други тенисер света је био сигуран у тај-брејку који је добио са 7:3.
Први наредни противник Надалу на путу ка првој титулу у Паризу биће Пабло Карењо Буста који је данас славио против Словака Норберта Гомбоса са 7:5, 6:2.
У четвртфинале се пласирао и домаћи тенисер Уго Ембер који је био бољи од Хрвата Марина Чилића са 6:3, 6:7, 6:3. Он ће се за пласман у полуфинале борити са Канађанином Милошем Раонићем.
Немачки тенисер Александер Зверев пласирао се у четвртфинале Мастерса у Паризу, пошто је вечерас победио домаћег играча Адријана Манарина са 7:6, 6:7, 6:4.
Меч Зверева и Манарина, седмог и 36. тенисера света, трајао је три сата.
Зверев ће се за пласман у полуфинале борити са победником меча Андреј Рубљов - Стен Вавринка.
У преосталим мечевима четвртфинала састају се Рафаел Надал - Пабло Карењо Буста, Дијего Шварцман - Данил Медведев и Милош Раонић - Уго Ембер.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РОНАЛДО НА УДАРУ КРИТИКА: Португал мора да се искупи против дебитанта на Мундијалу и оствари преко потребну победу
После неочекиваног ремија против ДР Конга на старту Светског првенства, Португал ће у другом колу групе "К" против Узбекистана на "НРГ стадиону" у Хјустону тражити прву победу која би значила велики корак ка нокаут фази.
23. 06. 2026. у 06:30
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)