НОВАК СЕ ОБРАТИО ВЛАСТИМА: Имајте разумевања, ублажите мере!
ПРВИ рекет света Новак Ђоковић ће сигурно учествовати на Аустралијан опену, без обзира на обавезан карантин од две недеље приликом доласка у Аустралију.
ФОТО: ЕПА
Међутим, српски ас је позвао власти да имају мало више разумевања за играче.
"Сигурно идем у Мелбурн. Спреман сам да проведем те две прописане недеље у карантину, ако је то услов да бих могао да играм. Међутим, надам се да ће Влада Аустралије и државе Викторије показати разумевање за тенисере и да ће нам допустити да се такмичимо током те друге недеље изолације", изјавио је српски ас.
Пре Аустралијан опена планирани су турнири АТП куп, Бризбејн, Аделаид и Хобарт. Према најновијим информанција, играчима неће бити дозвољен улазак у Аустралију пре 1. јануара 2021. године.
"Не бисмо губили седам дана и могли бисмо да одиграмо турнир или два уочи старта Аустралијског опена. Већини играча то је неопходно како би се што боље припремили за први грен слем у сезони", изјавио је Ђоковић.
Турнир у Мелбурну би требало да почне 18. јануара. Ђоковић брани пехар освојен прошле године.
Препоручујемо
КЕРИК ВОДИ ЈУНАЈТЕД У ЛИГУ ШАМПИОНА? Црвени ђаволи "лете" након смене тренера, али ако неко зна како да их победи то је Тотенхем
МАНЧЕСТЕР јунајтед дочекује Тотенхем у дербију 25. кола Премијер лиге (13.30), са јасном намером да настави победничку серију под вођством Мајкла Карика, док Спарси на "Олд трафорд" долазе у променљивој форми, али осокољени скоријим историјатом међусобних дуела ових екипа.
07. 02. 2026. у 07:20
РУСИ У ШОКУ: Ево шта су урадили њиховој звезди на Зимским олимпијским играма! Ово се не памти!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу - из Италије. У тој земљи је у току спектакл - Зимске олимпијске игре 2026, а тамо је један Рус доживео истински шок.
07. 02. 2026. у 14:31
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (1)