ЈОШ ЈЕДНО ДОСТИГНУЋЕ НОВАКА: Ђоковић најбољи и у 2020. години

Часлав Вуковић

24. 11. 2020. у 17:14

НАЈБОЉИ тенисер света Новак Ђоковић показао је по још једног сегменту зашто је апсолутни краљ "белог спорта".

ЈОШ ЈЕДНО ДОСТИГНУЋЕ НОВАКА: Ђоковић најбољи и у 2020. години

Фото АП

Наш ас је 2020. годину окончао као први на АТП листи. То је урадио шести пут у каријери и у том параметру се изједначио са легендарним Питом Сампрасом.

Ипак, Ђоковић је и у овој сезони био играч који је освојио највише бодова - 6.855, а иза себе је оставио Доминика Тима (4.615) и Рафаела Надала (4.050).

Ово је само још један доказ да је Новак доминирао и ове године, ако се изузме финиш где није играо онако како се од њега очекује.

На четвртом месту се нашао Данил Медевев (4.025) који је био сјајан у завршници сезоне. Освојио је Мастерс у Паризу, а потом и Завршни турнир у Лонодну.

Пета позиција припала је Немцу Александру Звереву (3.455), док је шести Рус Андреј Рубљов (3.425) који је иначе ове сезоне освојио пет титула, једну више од Ђоковића.

У Топ 10 се још налазе Стефанос Циципас (2.495), Дијего Шварцман (2.200), Милош Раонић (1.725) и Пабло Карењо Буста (1.710).

Подсетимо, Ноле је ове године освојио Аустралијан опен, Дубаи, Мастерсе Синсинати и Рим, као и АТП куп где је тријумфовао са репрезентацијом Србије.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕСТВАРНИ НИКОЛА ЈОКИЋ: Оно што Србин ради не може нико други на планети!

НЕСТВАРНИ НИКОЛА ЈОКИЋ: Оно што Србин ради не може нико други на планети!

НЕВЕРОВАТНУ сезону игра најбољи кошаркаш данашњице, а ново сјајно издање очекујемо на вечерашњем мечу Нагетса и Маверикса који се састају у "Американ ерлајнс центру" два сата после поноћи.

23. 12. 2025. у 14:30

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Не може да верује шта јој је Летонија урадила

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Не може да верује шта јој је Летонија урадила

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца. Напротив.

24. 12. 2025. у 12:08

Коментари (1)

ИМАМ ЦИСТУ, ОПЕРАЦИЈА ЈЕ ЗАКАЗАНА: Хитан захват обавиће се у Бечу