АУСТРАЛИЈАН ОПЕН НА ДВА КОНТИНЕНТА: Тениски преседан, ово се никада није догодило у историји “белог спорта”
ВИРУС корона је пореметио ову тениску сезону, а због све већег броја оболелих у читавом свету, делује да ће последице трпети и наредна.
Фото: EPA-EFE/ ROMAN PILIPEY
Због тога су бројна такмичења под знаком питања, а једно од тих је и Аустралијан опен.
У току су преговори између Тениског савеза Аустралије и тамошње Владе око организације првог гренд слема, а како пише шпанска "Марка" по први пут у историји би могло да се догоди да се један турнир овог типа одржи на два континента.
Исти лист пише да би турнир требало да почне 1. фебруара, али према садашњим мерама у држави Викторији, сви играчи би најкасније до 8. јануара требало да стигну, како би прошли обавезан карантин.
Организатори су због тога забринути и разматрају могућност да се турнир одигра у две државе, односно чак и на два континента. То би драстично смањило број играча и чланова њихових тимова у "балону", у којем би се играло.
Квалификације би се играле у некој другој држави, а главни турнир у Мелурну. Локације које се спомињу су Доха, Дубаи и Сингапур, због близине Аустралији.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
"КЕЦ" НА БАЛАИДОСУ: Победа враћа Селту на место које води у Европу идуће сезоне
СЕЛТА и Осасуна отварају 23. коло Ла Лиге дуелом у Вигу пред пуним трибинама "Балаидоса" (21.00), где домаћин тражи повратак на победнички колосек и останак у борби за Европу.
06. 02. 2026. у 07:30
РУСИЈА У ШОКУ: Овоме се није надала! Ево шта су Енглези управо урадили Русима!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу - из Енглеске. И то баш на почетку великог догађаја, а од данс је у току спектакл - Зимске олимпијске игре 2026.
06. 02. 2026. у 17:00
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)