СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА АУСТРАЛИЈАН ОПЕН: Србија ће имати шест представника у Мелбурну

Часлав Вуковић

24. 12. 2020. у 18:25

АУСТРАЛИЈАН опен ће се следеће сезоне одржати од 8. до 21. фебруара, а Србија ће имати шест учесника.

СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА АУСТРАЛИЈАН ОПЕН: Србија ће имати шест представника у Мелбурну

Фото: EPA-EFE/LUKAS COCH

У мушкој конкуренцији су ту бранилац титуле Новак Ђоковић, затим Филип Крајиновић, Душан Лајовић, Ласло Ђере и Миомир Кецмановић, док ће тенисерке у синглу представљати Нина Стојановић.

Наравно, њима би могао да се придружи још неко пошто су кавлификације које ће се одржати у Дубаију заказане за средину јануара.

- Биће много сјајних прича у Мелбурну – Серена јури осму титулу, а Новак, који често делује непобедиво у Мелбурн парку, иде ка рекордном деветом трофеју. Наша Ешли Барти враћа се гренд слем турнирима, а Роџер Федерер се враћа после повреде – рекао је Крег Тајли, директор турнира.

Осим тога, познато је и да је шест домаћих играча добило специјалне позивнице, а то су Кристофер О'Конел, Марк Полманс у мушком жребу, а Дарја Гаврилова, Астра Шарма, Медисон Инглис и Лизет Кабрера у женском.

Такође ту су и они који учествују на основу заштићеног ранга - Јен-Хсун Лу и Мекензи Мекдоналд, као и Јарослава Шведова, Вера Звонарјова, Кејти Ботлер и Мона Бартел.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове

ЈЕДАН од највећих дербија светског фудбала игра се вечерас од 21.00 на "Сантијаго Бернабеу" где ће Реал Мадрид дочекати Атлетико у мечу који може имати огроман утицај на расплет шампионске трке у Ла Лиги.

22. 03. 2026. у 07:30

КРВАВА ДРАМА ЧУВЕНОГ СРБИНА У РУСИЈИ! Разбили му главу, завршио на свим насловним странама Руске Федерације, ево шта о свему каже! (ВИДЕО)

КРВАВА ДРАМА ЧУВЕНОГ СРБИНА У РУСИЈИ! Разбили му главу, завршио на свим насловним странама Руске Федерације, ево шта о свему каже! (ВИДЕО)

Најновије вести из Русије тичу се једног Србина, и то не било ког. А и не из било ког разлога: лекари су му се борили за живот, а он се и даље ничега не сећа!

23. 03. 2026. у 15:36

Коментари (1)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута