ДАН КАДА ЈЕ АНА ИВАНОВИЋ ЗАВРШИЛА КАРИЈЕРУ: И даље сам захвална на свему, увек следите своје снове
НЕКАДА најбоља тенисерка света Ана Ивановић повукла се из "белог спорта" на данашњи дан пре четири године.
ФОТО: ЕПА
Много је у каријери урадила 33-годишња Београђанка. Свакако да је уз прво место на светској ранг листи највећи успех освајање Ролан Гароса 2008. године.
Када је окончала богату каријеру Ана је имала 29 година, делује да је могла још коју годину да игра, али је одлучила да се посвети приватном животу и породичним обавезама.
Ивановићева је у срећном браку са бившим фудбалером Бајерна Бастијаном Швајнштајгером и мама два дечака, Луке и Леона.
- Пре четири године сам завршила тениску каријеру. И даље сам захвална на сваком сећању, победи и лекцији. Увек следите своје снове. Вреди - написала је Ана Ивановић на Твитер налогу.
Ана је осим титуле на Ролан Гаросу, играла финала на истом туниру 2017. и Аустралијан опену 2008. године.
Она је у каријери освојила 15 трофеја, забележила је 480 победа, а само је од турнирских награда зарадила преко 15,5 милиона долара.
На првом месту WTA листе провела је укупно 12 недеља.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
БРУТАЛНЕ УВРЕДЕ АНИ ИВАНОВИЋ: Могла си децу правити са Србином! (ФОТО)
24. 12. 2020. у 17:40
АНА ИВАНОВИЋ ПОНОВО ПОДИЖЕ ТЕМПЕРАТУРУ: Нова фотографија одушевила фанове (ФОТО)
18. 12. 2020. у 20:58 >> 21:03
АНА ЈЕ ПОПУТ ВИНА: Нова слика бивше српске тенисерке одушевила фанове (ФОТО)
01. 12. 2020. у 10:21
БАРСА НЕ СТАЈЕ: Разиграни лидер Ла лиге напада три бода у Баскији
БАРСЕЛОНА ће у недељу увече покушати да настави савршену серију и дође до 12. узастопне победе у свим такмичењима када буде гостовала Реал Сосиједаду на "Аноети" у оквиру 20. кола Ла Лиге (21.00).
18. 01. 2026. у 07:40
ФЕНОМЕНАЛНЕ ВЕСТИ ИЗ АМЕРИКЕ! Никола Јокић је разлог за радост Србије!
Никола Јокић је разлог што су најновије вести из НБА лиге - сјајне за све љубитеље кошарке из Србије
19. 01. 2026. у 20:49
Шта значи кад је на Крстовдан ВЕДРО И ВЕТРОВИТО
КРСТОВДАН, који се обележава 18. јануара, један је од оних празника у српској традицији који тихо, али снажно повезује веру, природу и човека. Иако често остаје у сенци Богојављења, Крстовдан у народном памћењу носи једнаку симболику, као дан када се судбина године “запечати”, а вода, ветар и небо постају гласници онога што долази.
18. 01. 2026. у 11:39
Коментари (0)