КАКО ЈЕ РАФА РАЗБИО НОВАКА: Надал никада тако нешто није рекао
КАРЛОС Моја актуелни тренер Рафаела Надала другог тенисера света открио му је шта му је његов земљак рекао уочи финала Ролан Гароса са Новаком Ђоковићем.

Фото: EPA-EFE/YOAN VALAT
"Кад су дошли да нам кажу да ће се финале играти под кровом, питали смо се како да то саопштимо Рафи. Петнаест минута пре почетка меча, Франсиско Рођ му је рекао за одлуку. Рафин одговор је био, 'баш ме брига, то не мења ништа, победићу у овом мечу", открио је Моја.
Моја је признао да је и сам био изненађен одговором великог шампиона.
"Рафа ми никад пре није рекао тако нешто уочи меча. Знао је да не може да подбаци. Он је тако скроман дечко. Не ради се ту о ароганцији, то је био чист осећај самопоуздања, сигурности", закључио је Моја.
Надал је по 13. пут освојио гренд слем турнир у Паризу, савладавши неочекивано лако Ђоковића у финалу резултатом 6:0, 6:2, 7:5.

Фото: EPA-EFE/ YOAN VALAT
Подсећања ради, због короне уместо крајем маја турнир је одржан тек крајем септембра а финални меч одигран почетком октобра.
Временски услови нису били као обично, било је много, хладније и влажније, па су мечеви играли и под кровом, као уосталом и финални меч.
Многи су веровали да ће то дати предност Новаку Ђоковићу, али испоставило се да је било сасвим другачије.
Препоручујемо

НАДАЛ НАЗВАО ЗГРАДУ ПО ВЕЛИКОМ РИВАЛУ: Занимљива одлука најбољег шпанског тенисера
27. 12. 2020. у 13:01

НОЛЕ ОБЕЛЕЖИО ОВУ ГОДИНУ: Ђоковић највише зарадио, Надал далеко иза Србина
25. 12. 2020. у 15:37

НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за понедељак
ЗА данас смо вам спремили пар занимљивих предлога.
09. 06. 2025. у 07:30

УДРУЖИЛА СЕ БРАЋА! Загребачки Бед блу бојси дошли у Тирану на утакмицу Албанија - Србија да покажу колико мрзе Србе (ФОТО)
Албанија и Србија одиграли су бурну утакмицу на почетку квалификација за Светско првенство у фудбалу, а по завршетку тог меча откривено је нешто прилично занимљиво. Можда и не баш посве изненађујуће...
09. 06. 2025. у 12:11

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (1)