ВИЛАНДЕР ОДУШЕВЉЕН НОВАКОМ: Изгледа тако добро, у његовој игри нема рупа

Часлав Вуковић

08. 02. 2021. у 17:31

НОВАК Ђоковић прегазио је Жеремија Шардија на старту Аустралијан опена са 6:3, 6:2, 6:2, а похвално о нашем асу говорио је Матс Виландер.

ВИЛАНДЕР ОДУШЕВЉЕН НОВАКОМ: Изгледа тако добро, у његовој игри нема рупа

Фото: EPA-EFE/DAVE HUNT

Легендарни Швеђанин је чест критичар светског броја један. Ипак, сада је морао да призна да Ђоковић изгледа доминантно на терену.

- Нема рупа у његовој игри. Може да удари винер са обе стране. Чини се да га је тешко померити са основне линије. Изгледа тако добро. Шарди је играо против играча који има најбољи ритерн свих времена. Тешко је када освајате само 60 одсто поена на први сервис против Новака. Ово је терен који воли, подлога му савршено одговара - рекао је Виландер.

Виландер пун хвале за Ђоковића/ФОТО: АП

Освајач седам Гренд слем титула је одушевљен како Новак изгледа на старту сезоне. Истакао је и да пауза између сезона није оставила трага на њему.

- Већ на старту изгледа да игра на нивоу на коме је био у завршници турнира прошле године. Вратио се као да се ништа није десило. То је исти онај Новак. Да ли постаје бољи? Мислим да чак постаје и бољи - закључио је Виландер.

Ђоковић ће у другом колу Аустралијан опета играти против Американца Френсиса Тијафоа - биће то њихов први међусобни дуел.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КАД ЈЕ НАЈТЕЖЕ, ЈОКИЋ! Никола предводи Денвер у најбитнијем мечу Нагетса ове сезоне

КАД ЈЕ НАЈТЕЖЕ, ЈОКИЋ! Никола предводи Денвер у најбитнијем мечу Нагетса ове сезоне

НАКОН сјајне партије у четвртој утакмции серије између Нагетса и Клиперса, Денвер се узда у свог аса и нада се да ће на крилима његовог новог доминантног издања доћи до победе у кључној петој утакмици четвртфинала Западне конференције (4.00).

29. 04. 2025. у 13:30

Коментари (0)

„ГОСПОДСКА УЛИЦА” НА ДОРЋОЛУ – БОРИС РЕЖАК И МАРКО МИЛОШЕВИЋ ПРИРЕДИЛИ СПЕКТАКЛ У ФОНДАЦИЈИ MOZZART