МЕДВЕДЕВ РУШИ НОЛЕТА? Руски тенисер има велике амбиције, али је загризао превелики залогај

Оља Мркић

09. 02. 2021. у 17:33

РУСКИ тенисер Данил Медведев обележио је крај прошле сезоне, а у истом ритму наставио је и почетком 2021. године, па је стигао и до 15. узастопног тријумфа, савладавши Васека Поспишила са 6:2, 6:2, 6:4.

МЕДВЕДЕВ РУШИ НОЛЕТА? Руски тенисер има велике амбиције, али је загризао превелики залогај

Фото: EPA-EFE/Andy Rain

Тај подвиг очигледно је окуражио сјајног руског тенисера који сада ни мање ни више него најављује напад на рекорд Новака Ђоковића.

Најбољи тенисер света свих времена има у свом власништву рекорд од 43 трјумфа који је поставио пре тачно деценију у оној епској сезони 2011. године - вероватно најбољој коју је икад иједан спортиста имао (десет титула укључујући три грен слема и пет мастерса, једно полуфинале грен слема, 6:0 против Надала - све у финалима, 4:1 против Федерера...), а Медведев верује да може да надмаши тај резултат?!

- Налазим се у доброј серији, али не знам све тениске рекорде. Знам да су Новак, Роџер и Рафа имали око 40 узастопних победа. Мало играча то може, посебно на великим турнирима. Надам се да могу да продужим серију што више. Имам самопоуздања и вере у себе, знам да могу! Али, никада није лако на гренд слему - рекао је руски тенисер.

Медведев се осврнуо и на Нолетову иницијативу да се линијске судије замене хоук-ај системом.

- Тешко је говорити о томе јер неки људи губе посао. Ипак, ово је савремени свет, не само у тенису. Ако ћемо поштено, технологија даје разлоге да будете мање фрустрирани. Чак иако се погреши. Зато је подржавам - закључио је Медведев.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ШОКИРАЛА ПЛАНЕТУ! Светски моћници не могу да верују шта су Руси управо урадили

РУСИЈА ШОКИРАЛА ПЛАНЕТУ! Светски моћници не могу да верују шта су Руси управо урадили

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу из света спорта у коме су Руси међу најбољима на свету. И то због једног потеза, по многима апсолутног неочекиваног, који је повукла руска страна.

07. 04. 2025. у 13:30

Коментари (0)

МАМА И ТАТА СУ НАМ УМРЛИ, НАЈСТАРИЈА САМ И БРИНЕМ О ЊИМА Сестре Милаковић живе у кући која се распада и маштају само о једној ствари