ХРВАТИ ПИСАЛИ О МАЛОМ ЂОКОВИЋУ: Играм се ноћу јер дању не стигнем...
НОВАК Ђоковић, највећи спортиста свих времена на Балкану, а можда и шире, чини се да је ујединио регион.
FOTO: M. Vukadinović
Од Вардара, па до Триглава, нема чини се човека коме најбољи тенисер света није омиљен, па тако и хрватски медији у суперлативу пишу о Ђоковићу, односно малом Новаку.
Тамошњи портал 24.сата.хр се присетио једног интервјуа у коме је Србин најавио све оно што данас постиже.
- Седмогодишњи клинац страствено је причао о тенису, говорио како се не љути кад изгуби, како су му најдражи ударци форхенд, бекенд и волеј. Данас, 26 година касније, један је од највећих, пише на почетку текста.
У наставку текста и даље величају малог Новака.
- Тенис је за мене обавеза, а циљ ми је да постанем првак. Играм се ноћу јер дању имам школу, тренинге... Поподне завршим домаћи задат, после тренинга. Зато се играм ноћу, то је говорио Новак када је имао седам година.
Хрвати немају дилему да ће Ђоковић престићи Федерера и Надала.
- Новак Ђоковић (33) стигао је до 18 грен слем титула, опасно дува за врат доста старијем Роџеру Федереру (39) и Рафаелу Надалу (34). Публика расправља о томе ко је најбољи играч свих времена. Федерер је већ у позним играчким годинама, мучи се са опоравком од повреде, али иза њега је 111 титула и 20 грен слемова, колико их има и Рафа. Он је "краљ земље", али треба му искорак и на другим подлогама. Новаку године иду у прилог и могао би обојицу престићи на вечној листи најбољих..., закључују Хрвати.
Препоручујемо
НАПАД НА ИСТОРИЈУ: Новака две препреке деле од титуле "владара светског тениса!"
03. 05. 2021. у 16:25
ТИМ НЕМА ДИЛЕМУ: Ђоковић, Надал и Федерер су тројица најбољих спортиста свих времена
03. 05. 2021. у 13:40
Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!
Бајерн Минхен и Реал Мадрид одмериће снаге у реваншу четвртфинала Лиге шампиона (21.00), а Баварци на "Алијанц арени" бране минималну предност из првог меча који је био једна од најбољих утакмица овогодишњег издања најјачег клупског такмичења.
15. 04. 2026. у 07:15
Драма! Србија цео дан стрепела да ли Црвена звезда бојкотује вечити дерби - ево шта се у суботу увече десило!
Распоред је био такав - вечити дерби за крај лигашког дела регионалног шампионата у кошарци, али... То што је распоред говорио "Партизан дочекује Црвену звезду у недељу увече" није се свидело Звезди. Уопште.
18. 04. 2026. у 20:05
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)