ОТВАРАНјЕ ИЗЛОЖБЕ ФОТОГРАФИЈА "ТУ МАЧ": Млади Врањанци ће преставити своје радове

Ј.С.

31. 05. 2021. у 13:40

У ГАЛЕРИЈИ Народнг универзитета Врање 1. јуна 2021. у 13 сати биће отворена изложба фотографија "ТУ МАЧ" пет младих уметница, студенткиња фотографије на Факултету примењених уметности.

ОТВАРАНјЕ ИЗЛОЖБЕ ФОТОГРАФИЈА ТУ МАЧ: Млади Врањанци ће преставити своје радове

Фото: Ј.С.

Чарна Николић, Уна Лауренчић, Анастасија Којић, Тамара Костревц и Тања Марјановић представиће публици своје индивидуалне артистичке поетике. 

Провокативним и двосмисленим насловом изложбе алудира се не само на тражење могућих одговора кроз фотографије, већ се критички сугерише одређени вишак, засићење: превише брзине и површности, премало студиозностии посвећености; превише мимикрије, инста-уметности и (не)културе, премало истинског уметничког израза.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.

27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ: Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове

ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.

05. 09. 2025. у 19:51

Коментари (0)

Шабац добио нову адресу поверења – АЛТА банка ослонац за породицу и локалну заједницу