ПОСЛЕ СЕДАМ МЕСЕЦИ: У Неготину укинута ванредна ситуација

С.М.Ј.

01. 06. 2021. у 15:00

У ОПШТИНИ Неготин због боље епидемиолошке ситуације и пада броја оболелих од вирусне инфекције изазване корона вирусом укинута је ванредна ситуација, проглашена још 10. новембра прошле године.

ПОСЛЕ СЕДАМ МЕСЕЦИ: У Неготину укинута ванредна ситуација

Фото: С. М. Ј.

Одлуку о укидању ванредне ситуације донео је председник општине Владимир Величковић на основу процене ризика надлежних служби и очекиваног даљег побољшања развоја епидемиолошке ситуације.


Иначе, према подацима Здравственог центра у Неготин у последња 24 часа од 58 тестираних на присуство вируса корона, забележена су два ковид случаја и то код жене од 56 година и код мушкарца од 56 година.

Због побољшања епидемиолошких прилика у црвеној зони је тренутно само једно болничко одељење, грудно на којем је збринуто 14 ковид позитивних болесника са упалом плућа. Из ковид зоне изашло је недавно одељење неурологије, а пре тога интерно.
Мањи број пацијената бележи и ковид амбуланта у којој су у последња 24 часа забележена 22 прегледа. Иначе, у мају је у Неготину од ове заразне вирусне инфекције оболеле 94 особе, а у априлу 285.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.

27. 09. 2025. у 11:29

Коментари (0)

КАМЕРА КОЈА И ДАЉЕ ДИКТИРА ПРАВИЛА ИГРЕ – Хуаwеи Пура 80 Про