ЈЕДАН РЕГИОН, ЈЕДНА ЕКОНОМИЈА: Ревакцинација привредника БиХ и Македоније у Београду и Нишу
Нa Београдском сајму и у нишкој хали Чаир данас се ревакцинишу привредници из региона Западног Балкана који су прву дозу Астра зенека вакцине примили на тим местима у Србији у марту.
ФОТО: Г. Шљивић
Координатор Коморског инвестиционог форума за Западни Балкан у Привредној комори Србије Марко Мандић подсетио је да данас тачно 12 недеља тачно од када су се привредници региона крајем марта вакцинисали првом дозом вакцине Астра Зенека.
- Влада Србије тада је омогућила да се привредници из региона Западног Балкана преко привредних комора које са Привредном комором Србије чине Коморски инвестициони форум вакцинишу у Београду и Нишу, а данас је у току ревакцинација - објаснио је он.
Изразио је задовољство што је у међувремену масовна вакцинација започела и широм региона Западног Балкана, јер у марту то није био случај.
- Ми се залажемо да је један регион - једна економија. Јер наша привреда увелико завиши од компанија са којима сарађују у региону. Заједно извозимо у ЕУ која нам је највећи партнер. Уколико свима није добро ни нама неће бити опоравак једноставан", истакао је он.
Мандић је позвао и наше држављане и раднике да се у што већем броју вакцинишу.
- Позивам и држављање Босне и Херцеговине и Северне Македоније да дођу у Србију да се вакцинишу. Влада Србије омогућила је држављанима тих земаља да се вакцинишу на било ком месту, у било које време, и било којом вакцином у Србији", рекао је он.
Младенко Трифковић из компанија АД Лука из Бањалуке који се данас ревакцинисао захвалио је привредним коморама Србије и БиХ које су омогућиле вакцинацију у Србији.
- Данас смо ревакцинисани. Хвала медицинском особљу, све је нормално и фино. Народ не треба да се боји и треба да се одазове позивима на вакцинацију", рекао је он.
Додао је да је њему и колегама вакцинација добро дошла јер као радници на привременом раду у иностранству морају бити имунизовани.
Препоручујемо
СЛАБ ОДЗИВ МЛАДИХ: Обе дозе вакцине до сад примило скоро 40.000 Краљевчана
18. 06. 2021. у 11:19
НА САЈМУ 13 ХИЉАДА ЉУДИ: За викенд ревакцинација страних држављана АстраЗенеком
18. 06. 2021. у 09:47
БЕЗ ПРИЈЕМА И ОТПУСТА: У Рудничко- таковском крају три пацијента на болничком лечењу
17. 06. 2021. у 14:19
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
ХТЕЛА ДА ОПРОСТИ ПРЕЉУБУ? Шта се стварно десило између Ане и Бастија
ШТА се стварно десило између Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера?
13. 02. 2026. у 07:51
Коментари (0)