УШТЕДА И БОЉИ УСЛОВИ ЗА ЂАКЕ: Радови на енергетској санацији ОШ "Радоје Домановић" у Крагујевцу
У ОСНОВНОЈ школи "Радоје Домановић" у Крагујевцу у току су радови на енергетској санацији зграде ове школе, једне од најстаријих у граду. Вредност радова је 35 милиона динара,а од тог износа двадесет милиона обезбедило је Министарство рударства и енергетике а остатак градска управа.
ФОТО: град Крагујевац
Радове на санацији школе обишли су градоначелник Крагујевца Никола Дашић и Ана Радојевић, градски енергетски менаџер. Како је речено, радови се одвијају одлично, замењена је столарија, ради се изолација, замена расвете новим лед сијалицама.
- Сређивањем подстанице,уградњом термостатских вентила на радијаторима,као и осталим енергетским мерама, школа ће убудуће значајно уштедети на трошковима грејања и електричне енергије. Овим пројектима желимо да објекте школа вратимо у нормално стање,деци,учитељима и професорима омогућимо боље услове за учење и рад и заједнички штитимо животну средину - казао је градоначелник Дашић.
Такође,са Министарством рударства и енергетике потписан је уговор и за санацију још једне школе. Реч је о ОШ „Мирко Јовановић“ у насељу Аеродром.
Претходно је ,у оквиру пројекта енергетске ефикасности, урађена енергетска санација још две крагујевачке школе.
Препоручујемо
КУЗМИЋ НАГРАЂЕН, СЛЕДЕ ДОКУМЕНТАРЦИ: Загревање пред крагујевачки "Арсенал фест"
21. 06. 2021. у 22:55
БОСАНСКИМ "СПЕЦИЈАЛЦИМА" СЕ СМЕЈЕ ЦЕО СВЕТ: Избачени са такмичења, а криви им Срби и Додик (ФОТО/ВИДЕО)
СНИМАК специјалаца из Федерације БиХ на такмичењу СWАТ Цхалленге у Уједињеним Арапским Емиратима постао је потпуни хит на друштвеним мрежама.
12. 02. 2026. у 14:42
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти
МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.
12. 02. 2026. у 09:41
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)