ПРЕЧИСТАЧИ ЛЕК ЗА КРИВАЈУ: Покрајинска влада донела решење о издвајању новца

ПОКРАЈИНСКА влада је донела решење да се издвоји 68 милиона динара за завршетак постројења за пречишћавање отпадних вода у Бачкој Тополи и Малом Иђошу.

ПРЕЧИСТАЧИ ЛЕК ЗА КРИВАЈУ: Покрајинска влада донела решење о издвајању новца

Фото Покрајинска влада

Ова два пречистача у суседним севернобачким општинама граде се око годину дана и њихов завршетак биће од непроцењивог значаја за спас реке Криваје, а тиме и за побољшање квалитета живота житеља ових насеља.

Како смо раније писали, Криваја у Бачку Тополу улази чиста, о чему сведочи Бачкотополско језеро, које званично има најчистију воду. Међутим, због великих фабрика у индустријској зони, њен ток је затрован, те се на ободу Тополе, нарочито у Бајши, а онда и у Малом Иђошу, претворила у еколошку катастрофу. Таква тече даље ка Србобрану.

За изградњу постројења у Бачкој Тополи из покрајинског буџета путем Управе за капитална улагања Војводине издвојено је готово 500 милиона динара, док је 100 милиона обезбедила локална самоуправа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?