И ПОКРАЈИНА ГРАДИ И УЛАЖЕ: Отварањем реконстуисних улица у Руми унапређује се фрушкогорска путна мрежа (ФОТО)
ПРЕДСЕДНИК Покрајинске владе Игор Мировић у Руми је присуствовао пуштању у саобраћај обновљених улица „15. мај“ и „15. август“.
Фото: Покрајинска влада
Реч је о две важне саобраћајнице, дужине два километра, које су пре уговореног рока реконструисане и дограђене. Вредност тих радова је 320 милиона динара.
- То је важна инвестиција за све мештане јер умногоме мења слику Руме. Протеклих пет година радили смо заједно на реконструкцији многих саобраћајница у овој општини, као и на уређењу индустријске зоне, што је изузетно значајно јер је кључ успеха сваке наше општине у запошљавању, новим радним местима и фабрикама. Рума у томе предњачи, захваљујући политици заједништва коју водимо и која доноси конкретне резултате - рекао је Мировић.
Он је нагласио да је у протеклих неколико година у Срему било много посла, наводећи као примере реконструкцију и дигитализацију Радарског центра „Фрушка гора“, завршетак пута од Јамене до границе са Хрватском и Босном и Херцеговином, изградњу нове школе у Сремској Митровици, као и унапређење фрушкогорске путне мреже.
Фото: Покрајинска влада
- Почели смо и радове на изградњи Фрушкогорског коридора, који ће допринети томе да ће се за три и по године, када се радови окончају, од Руме до Новог Сада стизати за петнаестак минута. Рума напредује, смањује се број незапослених и то је најбоља гаранција да ће мештани ове општине бити сигурнији, да ће млади остајати у Срему, што је и највећи резултат нашег заједничког рада- потврдио је Мировић.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ИСПАЉЕНО ВИШЕ ОД 800 РАКЕТА: Противградна заштита спасила усеве од огромне штете
11. 06. 2021. у 19:10
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)