У КОВИНУ ЗАВРШЕН ЈУБИЛАРНИ "СТАРИ ЛАЛА": Деца играла заборављене игре, фијакери штрапали главним улицама

Ј. Ј. БАЉАК

28. 06. 2021. у 15:58

ДЕСЕТА јубиларна манифестација "Стари Лала", која је од 25. до 27. јуна окупила велики број гостију у Ковину, оправдала је сва очекивања љубитеља традиције, културно-историјског наслеђа, уметности, старих заната и рукотворина, фоклора, као и старих заборављених игара и традиционалне кухиње.

У КОВИНУ ЗАВРШЕН ЈУБИЛАРНИ СТАРИ ЛАЛА: Деца играла заборављене игре, фијакери штрапали главним улицама

Фото: Ј.Ј.Б.

Одржана је на више локација у овој јужнобанатској варошици – у центру, на платоу испред Центра за културу, пешачкој зони и у Сурдуку, где је била приређена комплексна изложба, која је на аутентичан начин приказала живот Ковина од средњег века до данас.

Аутор Иван Радић је за ту прилику обезбедио стара запрежна возила и алате које су лале користиле у 20 веку. Ту су били изложени и олдтајмери и стара и савремена пољопривредна механизација.

У тзв. "Лалином селу", које се налазило преко пута поште, за најмлађе Ковинце и госте било је организовано такмичење у старим заборављеним дечјим играма, као што су терање бандаша, кликери, ношење јаја у кашици и скакање у џаку.

Занимљиво је било и такмичење у брзом једењу колача, које су умесиле учеснице надметања у прављењу домаћих слатких посластица, а посебно одушевљење, као и увек, изазавао је и традиционални дефиле фијакера.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Корак ближе грађанима: „еУправа за све“ у десет локалних самоуправа