КОСОВСКЕ СПОМЕНИЦЕ ХЕРОЈИМА: У Манастиру Буково уручeне видовданске почасти породицама погинулих и рањеним полицајцима (ФОТО)
У МАНАСТИРУ Буково данас су у оквиру програма Видовданске почасти Независног синдиката полиције, Координационог центра Зајечар и Удружење ветерана посебних јединица полиције, Регије Крагујевац уручена златна Косовска споменица и 25 сребрних Косовских споменица погинулом и рањеним херојима посебних јединица полиције.
Фото: С. М. Јовановић
Златна Косовска споменица уручена је постхумно Драгану Петковићу, командиру Станице полиције у Неготину који је погинуо на дужности 16. маја 1999. године у рејону села Орлане код Призрена. Признање је примила његова супруга Славица.
Уручено је и 25 сребрних Косовских споменица полицијским службеницима из Неготина, Кладова, Књажевца и Бора који су рањени у оружаним сукобима на Косову и Метохији и у Зони безбедности.
- Нама неговање традиције јесте један од циљева, али нам је најважније да се не заборави историја, и да се пре свега не забораве ови људи, наше колеге које су дале животе за отаџбину и они који су за њу крварили на бојишту. Желима да њима и њиховим породицама покажемо да нису сами, да помогнемо и њима и њиховој деци максимално колико можемо - каже пензионисани пуковник полиције, Младен Шипка, представник Удружења ветерана посебних јединица полиције, Регија Крагујевац.
Уручене су и плакете за изузетан допринос, афирмацију и подршку најзаслужнијима за ”Видовданске почасти”, али и плакете заслужним колективима за немерљив допринос друштву на подручју града Зајечара у мирнодопским условима, у области здравства, образовања и културе.
Братству Манастира Буково, који су за страдале полицијске службенике у оружаним сукобима на подручју Републике Србије, на територији Косова и Метохије служили видовдански парастос, уручена је плакета “Златни анђео”.
Присутнима је представљен и идејни предлог за спомен обележје погинулим припадницима ПУ Зајечар, чији је аутор зајечарски архитекта Лука Војводић.
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (1)