ОБЕ ДОЗЕ ПРИМИЛО 42.389 ГРАЂАНА: Наставља се вакцинација на територији Краљева

Г. Ћ.

29. 06. 2021. у 11:11

ПРЕМА подацима краљевачког Дома здравља, од почетка масовне имунизације против ковида-19 у Краљеву је до сада укупно обављено 86.127 вакцинација.

ОБЕ ДОЗЕ ПРИМИЛО 42.389 ГРАЂАНА: Наставља се вакцинација на територији Краљева

Фото: ДЗ Краљево

Од тога је прву дозу једне од расположивих вакцина примило 43.738 становника града на Ибру, док је ревакцинисано 42.389 грађана.

Имунизација првом дозом, као и ревакцинација на вакциналним пунктовима обавља се устаљеном динамиком. По препоруци изабраног лекара, у новој хали спортова „фајзер“ вакцином могу се вакцинисати и особе 16 и 17 година старости у складу са стручним методолошким упутствима. Истовремено, у укупно 12 сеоских амбуланти до 2. јула мештани се могу вакцинисати првом и другом дозом „синофарм“ вакцине.
Од почетка имунизације без претходно заказаног термина, на тероторији града на Ибру „синофарм“ је примило 12.632 грађана, „фајзер“ 2.988, а „спутњик“ 786.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ у клиници где се негује стручност, поверење и хумани приступ пацијентима