РОЂЕНДАН КУД „ВИНОГРАДИ“ ИЗ ГУДУРИЦЕ: Великим концертом обележили 75 година постојања (ФОТО)

Ј. Ј. БАЉАК

29. 06. 2021. у 23:39

КУД „Виногради“ из вршачког села Гудурица обележио је 75 година постојања великим концертом на летњој сцени сеоског Дома културе, ком је присуствовало готово 300 људи.

РОЂЕНДАН КУД „ВИНОГРАДИ“ ИЗ ГУДУРИЦЕ: Великим концертом обележили 75 година постојања (ФОТО)

Фото: Град Вршац

Своје наступе имале су све три узрастне групе – од најмлађе до најстарије, као и гости из КУД „Ђорђе Малетић“ из села Јасеново, код Беле Цркве. Присутни су били и градоначелница Вршца Драгана Митровић и председник градске скупштине Предраг Мијатовић.

- Задовољство нам је што смо после дуже паузе поново пред нашим мештанима, који одувек подржавају наш рад. Посебно смо поносни и на то што у нашем КУД-у тренутно вежба и наступа више од 50 деце свих узраста, што је рекордан број. А сваког дана нам приступају и нови чланови – рекла је нова председница КУД-а Светлана Кнежевић.

Гудурички фолклораши се увелико припремају и за гостовање у Републици Српској, као и за сеоски фестивал „Златна јесен“, чији ће бити домаћини крајем августа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

ОТВАРАЈУ ИМ СЕ ВРАТА БОГАТСТВА: Новац стиже за ова ТРИ хороскопска знака