"ПРЕКИНУО" ПЕНЗИЈУ ДА БИ ПОМАГАО КОЛЕГАМА ТОКОМ ЕПИДЕМИЈЕ: Шабачка болница се захвалила племенитом колеги

ПРИМАРИЈУС др Драгутин Марковић, епидемиолог у пензији Завода за јавно здравље Шабац примио је заслужено признање за посебан допринос у раду Опште болнице "Лаза К. Лазаревић" из града на Сави, саопштено је из те установе, наводећи да је реч оогромним заслугама тог угледног лекара у у борби против ковид-19 пандемије.

ПРЕКИНУО ПЕНЗИЈУ ДА БИ ПОМАГАО КОЛЕГАМА ТОКОМ ЕПИДЕМИЈЕ: Шабачка болница се захвалила племенитом колеги

Фото: ОБ Шабац

- Иако од 2012. године није радно активан, током марта и априла прошле године, др  Марковић  се одазвао и као волонтер несебично понудио своје богато знање и искуство епидемиолога, које је било изузетно важно, поготово на почетку ширења инфекције - кажу у ОБ у Шапцу.

- У време када је сваки дан био  битан, менаџмент Опште болнице у Шапцу, уз савете др Марковића, успева да у кратком временском року организује и прилагоди објекте и помогне у едукацији особља Опште болнице.

- Савети колеге Марковића - како каже др Слободан Поповић, директор шабачке болнице - олакшали су формирање црвених зона, међузона, зелених зона и санитарних пропуста.

Тиме је омогућена безбедност особља и пацијената током пандемије Ковид-19. Овом приликом се захваљујемо доктору Драгутину Марковићу, у име свих запослених Опште болнице Шабац на свему што је учинио за свој град, професију и јавно здравље. Част је звати такву личност колегом и пријатељем - рекао је  др Поповић, директор ОБ Шабац.

Уз апел суграђанима да се не опуштају,  др Марковић је истакао - Тренутна епидемиолошка ситуација је стабилна, али битка није добијена.

- И даље се морају поштовати епидемиолошке мере. Апелујемо на суграђане да се у што већем броју вакцинишу, како бисмо достигли колективни имунитет и коначно победили актуелну пандемију - прича овај времешни, али још, у сваком смислу, агилни и витални шабачки лекар.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ПРИЧА О НАЈСТАРИЈЕМ СРПСКОМ КРСТУ