СВЕЧАНОСТ ЗА ЛЕКАРЕ: Град Сремска Митровица организовао пријем захвалности

У ЗНАК захвалности медицинским радницима, који се дуже од годину дана боре против пандемије вируса корона, Град Сремска Митровица организовао је прославу да херојима у белим мантилима покажу да су свесни шта су урадили за грађане не само овог града већ и осталих општина.

СВЕЧАНОСТ ЗА ЛЕКАРЕ: Град Сремска Митровица организовао пријем захвалности

Фото С. К.

- Сви радници који су били у ковид-одељењу, односно црвеној зони, ковид- амбуланти, контролном ковид прегледу, одазвали су се овој скромној свечаности. На овај начин желимо да им одамо признање за борбу коју су водили - рекао је руководилац стручно-оперативног тима за имунизацију Мирослав Јокић.

Вршилац дужности директора Опште болнице у Сремској Митровици др Драган Малобабић, каже да многе од њих сада после дужег времена први пут види без скафандера, а колегинице дотеране и нашминкане.

Драган Малобабић, Фото С. К.

- Није ово прва криза кроз коју је болница прошла и увек су здравствени радници часно стајали испред својих суграђана. Али ово је први пут да се на овакав начин обележава и још једном желим да се захвалим локалној самоуправи и установи за извршење затворских санкција које су нам омогућиле да се овде у башти хотела окупимо - рекао је др Малобабић и позвао Митровчане да се вакцинишу, поручивши да је у овом граду 53 одсто грађана пелцовано, али је потребно бар 70 - 80 одсто вакцинисаних да не би стрепели од још једног таласа.

ПОЖРТВОВАН РАД

КАКО је истакла директорка Завода за јавно здравље у Сремској Митровици др Нада Зец Петковић, радило се непрестано, дању, ноћу, храбро, пожртвовано и без обзира на постојање ризика по лично здравље појединца.

- Ово није била лака година за било кога у земљи и широм света, ситуација је била компликована, али живот мора да иде даље - нагласила је др Зец Петковић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?