ЧЕТВРТА ШТРАПАРИЈАДА ОДРЖАНА У ЧЕСТЕРЕГУ: Манифестација окупила бројне штрапаре из Србије (ФОТО)
ТРАДИЦИОНАЛНА четврта по реду Штрапаријада, одржана је на терену Фудбалског клуба Напредак у селу Честерег, у општини Житиште, недалеко од Зрењанина.

Фото: А. Амижић
Штрапаријада је надметање штрапарских коња у извлачењу трупаца, карактеристична за планинске крајеве и Честерег је једино место у Банату у којем се одржава, а био је поприште љутих штрапарских обрачуна најбољих у Србији.
Препоручујемо

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље
РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.
17. 04. 2025. у 11:29

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОТВОРЕН ХРИСТОВ ГРОБ Ево шта су нашли: "Колена су ми клецала, нисам то очекивао - вековима је био затворен" (ВИДЕО)
"АПСОЛУТНО сам задивљен. "
19. 04. 2025. у 08:39
Коментари (0)