УПОЗОРЕЊЕ! ЧУЋЕТЕ ДЕТОНАЦИЈУ ИЗ ПРАВЦА "СЛОБОДЕ": Контролисано уништавање неексплодираних убојитих средстава сутра у Чачку

В. И.

12. 07. 2021. у 16:05

ПОСЛЕ више од месец дана од првог инцидента у војној фабрици “Слобода”, када је експлодирао магацин муниције, и након две недеље од друге експлозије у магацину барута у овом наменском предузећу, нешто више од 2.000 радника у понедељак се вратило у погоне. Међу њима је и око 400 запослених који раде у погонима пиротехнике.

УПОЗОРЕЊЕ! ЧУЋЕТЕ ДЕТОНАЦИЈУ ИЗ ПРАВЦА СЛОБОДЕ: Контролисано уништавање неексплодираних убојитих средстава сутра у Чачку

Фото В. Илић

Специјализоване деминерске јединице Техничко-ремонтног завода и у уторак су најавиле уништавање неексплодирана убојна средства у кругу компаније.

- Обавештавамо суграђане да, уколико чују детонације из правца “Слободе“, знају да је у току контролисано уништавање неексплодираних убојитих средстава, које је планирано у периоду од 7 до 15 часова – наводио се у саопштењу ове војне фабрике.

Како сазнајемо, деминери су у претходних неколико дана део убојитих средстава дислоцирали на сигурно, а и даље се чисти терен, како у кругу, тако и у ближој околини “Слободе”.

Апеловао бих на грађане који живе у близини компаније да буду опрезни и не обрађују своја поља без преке потребе – рекао је Драшко Милованковић, председник Синдиката радника војне фабрике “Слобода”, нагласивши да су акциденти као и заустављање производње у предузећу представљали велики стрес и за раднике. - Поједини су били уплашени да ће остати без посла, али тим бригама нема места. Свим радницима који су били запослени на одређено време или преко агенције биће продужен уговор.

Две експлозије су, да подсетимо, нанеле огромну материјалну штету овом предузећу, али и објектима у непосредној близини. Људских жртава није било, а лакше су повређена три радника.

За сада још није познато шта су узроци два акцидента која су узнемирила чачанску јавност. У Основном јавном тужилаштву наводе да су у току опсежне анализе, обимно и сложено мултидисциплинарно вештачење чији резултати ће бити саопштени након њихове верификације.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Велике Британије за Западни Балкан Карен Пирс организовала је састанак са војним лидерима Албаније, Црне Горе, Северне Македоније, БиХ и самопроглашеног Косова, које је представљао заменик команданта КБС-а генерал-мајор Енвер Чикаћи.

13. 11. 2025. у 15:48

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (0)

ИМАМ ЈЕДНУ СТРАШНУ ВЕСТ Шешељ о самоубиству познатог српског политичара