ФЕНОМЕН ПРОЛАЗНОСТИ НА ГРАФИКАМА: Изложба Нишлијке Јоване Ђорђевић у Ћуприји до 25. јула

12. 07. 2021. у 17:32

ИЗЛОЖБА "Снага времена" нишке уметнице Јоване Ђорђевић (31) доступна је посетиоцима у Галерији Музеја "Хореум Марго-Равно" до 25. јула, а графички радови потврђују да време диктира искључиво то како га опажамо, став је уметнице која истражује феномен пролазности.

ФЕНОМЕН ПРОЛАЗНОСТИ НА ГРАФИКАМА: Изложба Нишлијке Јоване Ђорђевић у Ћуприји до 25. јула

Фото: З. Рашић

Изложба обухвата двадесетак графика рађених најразличитијим техникама и радове на ручно прављеном папиру. Мотив пукотине је надоминантнији на креацијама ове младе уметнице, јер управо пукотина, по њеном поимању, симболише разорну моћ времена на материјалне ствари.

Јована Ђорђевић дипломирала је на Факултету ликовних уметности у Београду, а недавно је одбранила докторску тезу. Запослена је као асистент на Факултету уметности у Нишу на предмету графика.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.

02. 04. 2025. у 10:16

Коментари (0)

АЛЕН ИСЛАМОВИЋ ОТКРИО ИСТИНУ О СВОМ ПОРЕКЛУ: Напокон је признао и зашто је био приморан да промени име