ОШТЕЋЕН НОСЕЋИ СТУБ: Затворен мост преко Западне Мораве на путу Адрани-Опланићи (ФОТО)
Због оштећења једног од носећих стубова, мост преко Западне Мораве на локалном путу Адрани – Опланићи, код такозваног Јабучара, недалеко од Краљева, до даљег је затворен за саобраћај.
Фото: Г.Шљивић
Како сазнајемо, стуб је оштећен услед преласка преко моста камиона који су превозили тешки терет, ангажованих на изградњи „Моравског коридора“ у непосредној близини. Стручне екипе су већ извршиле “снимање“ ситуације како би се у што краћем року обавила санација оштећеног стуба и пронашло алтернативно решење за пролазак тешке механизације.
У овдашњој локалној самоуправи истичу и да су овакве ствари неминовност у близини великих градилишта приликом реализације капиталних пројеката, нарочито када су у питању дотрајали мостови на локалним саобраћајницама који су минулих година оптерећени и зубом времена, и честим ударима бујица и тешким теретима.
- Имамо уверавања да ће бити санирана сва оштећења - каже др Предраг Терзић, градоначелник Краљева. – Очекујемо и да ће се обавити испитивања како би се јасно дефинисало којим саобраћајницама и мостовима тешка механизација може да пролази.
Препоручујемо
ПРЕДЛОЗИ ДО 20. АВГУСТА: И ове године Краљевчани додељују награде заслужним грађанима
21. 07. 2021. у 11:38
"ЏЕЗИБАР" ЗА СВА ВРЕМЕНА: Међунаронди фестивал џеза у Краљеву 24. и 25. септембра
20. 07. 2021. у 15:36
КРАЉЕВЧАНИ НЕГУЈУ ТРАДИЦИЈУ: Одржана шеста Смотра народног стваралаштва (ФОТО)
19. 07. 2021. у 10:49
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење
ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.
05. 07. 2026. у 12:34
Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."
ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.
05. 07. 2026. у 21:54
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)