МИЛОЧАЈЦИ ОПЕТ БЕЗ ПРЕМЦА: У Адранима код Краљева одржане треће по реду сеоске спортске игре

Г.Ћировић

26. 07. 2021. у 16:15

ТРЕЋУ годину за редом поморавско село Милочај победник је Сеоских спортских игара у Краљеву, па ће на регионалном надметању покушати да избори пласман и на државно финале.

МИЛОЧАЈЦИ ОПЕТ БЕЗ ПРЕМЦА: У Адранима код Краљева одржане треће по реду сеоске спортске игре

Фото:ГУ Краљево

Од могућих 100 поена Милочајци су освојили чак 96, друго место припало је селу Врби, треће Адранима, а четвро Обрви.

у организацији Спортског савеза Србије и Спортског савеза Краљева, а под покровитљством Министарства омладине и спорта и локалне самоуправе, Сеоске спортске игре минулог викенда у Адранима привукле су велики број радозналаца и такмичара који су своје спортске вештине демонстрирали у 10 дисциплина - одбојци, шаху, малом фудбалу, надвлачењу конопца, обарању руку, скоку у даљ из места, бацању камена, савладавању природних препрека на полигону, надвлачењу штапа и народном рвању.

 - У данима када се одржавају Олимпијске игре, и ви се, осим олимпијским дисциплинама, бавите и традиционалним српским спортовима. Мислим да дуго није било прилике да се види како изгледају наши традиционални спортови, а ништа лепше нема него када дођемо на ово такмичење, и претходних година у Ратини и Врби, и ове у Адранима, и видимо са којом жељом долазите на овакве врсте надметања. Драго ми је да смо наставили традицију и надам се да ћемо се срести и наредне године у неком другом селу - поручио је градоначелник Краљева др Предраг Терзић обраћајући се такмичарима.

Осим спортског надметања, циљ ове манифестације је и представљања културе и традиције подручја на којем се организује, промоција туризма у руралним пределима, подстицање житеља села широм Србије на бављење физичком активношћу, као и допринос њиховом зближавању и богатијем друштвеном животу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

Коментари (0)

ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ, ТРАМП У ШОКУ! Ево шта су Турци управо урадили због напада Американаца и Израела на Иран