ЗА СВАЧИЈИ УКУС И ДУШУ: Занимљив пратећи програм филмског фестивала у Врњачкој Бањи
ОСИМ у пројекцијама филмова домаће кинематографије у главном такмичарском програму, посетиоци традиционалног, 45. по реду Фестивала филмског сценарија (ФФС) у Врњачкој Бањи у прилици су да свакодневно уживају и у веома занимљивом пратећем садржају.

Фото: М.Црноглавац (ФФС)
Тако је на Тргу културе у центру престонице српског континенталног туризма, прве фестивалске вечери позната глумица Мина Лазаревић одржала концерт филмске музике, потом је друге вечери публика могла да ужива у кабареу „Цимет и ванила“, а у недељу увече и у музичко-поетском кабареу „Да, то су били дани“ у којем на гитарама наступају прваци драме Народног позоришта Небојша Дугалић и Борис Пинговић у пратњи музичара Воје Савића и Нине Ћосић.
- Лепо је и што ми који нисмо успели да се домогнемо улазница за пројекције филмова у амфитеатру, можемо да уживамо у квалитетном, бесплатном програму. Вечерашњи кабаре са Небојшом Дугалићем баш нам је разгалио душу и подигао расположење – коментарише једна старија гошћа Врњачке Бање док у друштву своје унуке помно прати кабаре на Тргу културе.
У оквиру пратећих програма 45. ФФС до сада је промовисана и дигитална Кућа сценарија у овдашњој библиотеци „Др Душан Радић“ где је одржан и симпозијум „На Карловем мостје рузмаринка ростје, њигдо је там не залива“ о документарном опусу такозване Чешке школе филма, као и неколико промоција књига.
Уз изложбу плаката „Тргови једног времена“ Филмског центра Србије, у хотелу „Фонтана“ одржана је и радионица за најмлађе љубитеље седме уметности - „Како се гледа филм – мала школа бонтона“.

ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59

СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)