АПЕЛ ГРАЂАНИМА: Паљење ниског растиња доводи до честих пожара
НА територији Власотинца ватрогасци из ове општине и Лесковца свакодневно гасе по један или два пожара до којих долази због паљења ниског растиња, због чега је грађанима упућен апел да то не чине.
Фото: ОУ Власотинце
У минула два дана због паљења ниског растиња догодила су се два већа пожара – у Крушевици, у махали Ливађе, где су горели викендица, односно два помоћна пољопривредна објекта и чак 15 хектара земљишта, и у Црнатову где је ватром била захваћена већа површина шума и ливада.
Фото: ОУ Власотинце
У првом случају интервенисало се са четири, а у другом са три ватрогасна возила. Начелник Штаба за ванредне ситуације Иван Станковић још једном упозорава на опасност од несавесног понашања појединаца.
Он је указао да је паљење ниског растиња веома опасно и да је људски фактор у 95 одсто случајева узрок таквих пожара, а подсећа и на то да су за починиоце оваквих дела предвиђене високе казне.
Препоручујемо
РЕХАБИЛИТАЦИЈА САОБРАЋАЈНИЦЕ У ЛЕСКОВАЧКОМ СЕЛУ ЈАШУЊА: Обновљено и 650 метара пута
11. 08. 2021. у 15:33
ФЕСТИВАЛ АЛТЕРНАТИВНОГ ЗВУКА: Ови извођачи ће се представити публици у Зрењанину
19. 08. 2021. у 14:10
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)