ПОЗОРИШНИ СПЕКТАКЛ У КОСТОЛЦУ: Новосадска „Коса“ отвара „Виминацијум фест“
ПРЕДСТАВОМ „Коса“ Позоришта младих и Новосадског позоришта вечерас у Костолцу почиње Међународни позоришни фестивал „Виминацијум фест – митови стари и нови“, на којем учествују професионална позоришта из Србије и окружења.

Фото: ЦЗК Пожаревац
До 29. августа, по избору селектора Михајла Несторовића, публика ће видети још пет представа: „Антигона“ - Народно позориште Приштина са седиштем у Грачаници и НП Тимочке Крајине „Зоран Радмиловић“ Зајечар, „Ко је убио Џенис Џоплин“ - СНП Нови Сад, „Салигиа“ - „Лимес лудум театар“ Београд, „Лизистрата 21 - Водимо љубав, а не рат“- Истарско народно казалиште Пула и „Шкофјолошки пасијон“ - Прешерново гледалиште Крањ и Местно гледалишче Птуј.

Фото: Д.Н.
Представе се играју у Археолошком парку „Виминацијум“, од 20 сати. Цена улазнице је 500 динара и уз њу је обезбеђен превоз аутобусом од Пожаревца до Костолца.
На затварању фестивала, када ће наступити оркестар „Гвардија“ из Пожаревца, стручни жири прогласиће најбољег глумца и најбољу представу, којима ће доделити награде „Златна фибула“ и „Виминацијум максимус“. У пратећем програму одржаће се изложба „Митови стари и нови“ Небојше Лазића, фестивалски форум и концерт џез бенда „Баба Каи“.
Препоручујемо

УМРО СРПСКИ ПЕВАЧ: Прославио се у познатом такмичењу
ДАНАС је преминуо певач Бранислав Банда, чувени поштар из такмичења „Никад није касно“.
21. 05. 2025. у 16:24

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

ДАЛИБОР ЈЕ НАЈВИШИ ЧОВЕК У СРБИЈИ: Стопало му дуго скоро пола метра, а ево колико је он висок (ФОТО/ВИДЕО)
НАЈВИШИ човека Србије Далибор Мицић постаје све познатије име света филма и маркетинга.
20. 05. 2025. у 13:28
Коментари (0)