И "ТРАФО" И ДАЛЕКОВОД: Боља струја у шабачким селима

В.Митрић

27. 08. 2021. у 11:18

ГРАДОНАЧЕЛНИК Шапца др Александар Пајић посетио је радове на постављању нове трафостанице у Доњој Румској.

И ТРАФО И ДАЛЕКОВОД: Боља струја у шабачким селима

Фото: В.М.

Осим трафостанице, урађено је и више од километар 20 киловатног далековода и завршена је реконструкција нисконапонске мреже. Такође су замењени стари, дрвени стубови новим бетонским. Вредност ове инвестиције је 6,3 милиона динара.

- Дуги низ година мештани Доње Румске имали су проблема са напајањем електричном енергијом, па смо одлучили да решимо ово горуће питање. Захваљујући урађеном, мештани Доње Румске добиће квалитетније и сигурније напајање електричном енергијом. Изузетно сам срећан када видим да овде има породица које имају шесторо деце и намеравају да остану у Доњој Румској - казао је градоначелник Пајић и додао да Град Шабац на овај начин показује да су му подједнако важни сви његови становници.

И у наредном периоду свим силама ћемо се трудити да испунимо дата обећања, како би наши суграђани били задовољни, а житељи села имали све услове за нормалан живот, рекао је Пајић.

Дејан Јовановић, директор Електродистрибуције Шабац истакао је да Електродистрибуција наставља са радовима и у другим месним заједницама.

- Тренутно завршавамо радове у Дреновцу. У Доњој Румској мештани су имали велике проблеме када је у питању снабдевање електричном енергијом, а поготово када су у питању лоше напонске прилике. Са завршетком ових радова, проблеми мештана са електричном енергијом трајно ће бити решени. Захваљујем се Градској управи града Шапца и месној заједници Доња Врањска без којих овај пројекат не би могао да се реализује  - казао је Дејан Јовановић.

Мештанин села Доња Врањска, Јовица Марковић, живи у овом селу са супругом и шесторо деце. Како каже, добро снабдевање електричном енергијом доста ће значити за опстанак деце на селу.

- Били смо угрожени што се тиче напајања електричном енергијом. Лети је јако тешко, дешава се да нам неколико пута на дан нестане струја. Захвалио бих се Градској управи, Електродистрибуцији и свима који су нам помогли да завршимо овај пројекат - истакао је Марковић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (0)

АУДИО БМ СЛУШНИ АПАРАТИ: Новогодишња чаролија звука