КОНСТАНТАН РАСТ БРОЈА ЗАРАЖЕНИХ: Епидемиолошка ситуација у Пчињском округу тешка
ЕПИДЕМИОЛОШКА ситуација у Пчињском округу је изузетно тешка и неповољна, са посебним акцентом на град Врање, каже епидемиолог Завода за јавно здравље др Слађан Станковић.

Фото: Д. Ристић
Према његовим речима ситуација је таква да осим константног пораста броја оболелих, расте и број оболелих који имају потребу за хоспитализацијом.
Према последњим подацима Градског штаба за ванредне ситуације, на КОВИД-19 тестирано је 346 особа са територије Пчињског округа. Анализе су показале да је 80 лица заражено вирусом корона. Од овог броја 43 су из Врања, 13 из Бујановца, по 7 из Прешева, Сурдулице и Владичиног Хана и 3 из Трговишта.
Две особе изгубиле су битку са вирусом корона у врањској ковид болници, показује најновији извештај врањског Здравственог центра, где се тренутно лече 63 пацијента позитивна на вирус корона са упалом плућа, док су 32 на кисеонику.
На болничко лечење примљено је 6 пацијената, а пет је отпуштено на кућно лечење. Две особе су због погоршања здравственог стања транспортоване на лечење у болницу у Батајници.
Препоручујемо

НАЈНОВИЈИ КОРОНА ПРЕСЕК: Објављени подаци о епидемиолошкој ситуацији у Србији
03. 09. 2021. у 14:56

ЗАРАЖЕНА 21 ОСОБА, У ИЗОЛАЦИЈИ 35: Захуктава се епидемија у Пиротском округу
02. 09. 2021. у 21:32

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)