ЧУЋЕ СЕ ДЕТОНАЦИЈЕ ИЗ "СЛОБОДЕ": Из МУП-а објаснили разлог

СЕКТОР за ванредне ситуације Министарства унутрашњих послова данас је започео уклањање неексплодираних убојитих средстава у Придворици, која су остала након акцидента у Компанији “Слобода“.

ЧУЋЕ СЕ ДЕТОНАЦИЈЕ ИЗ СЛОБОДЕ: Из МУП-а објаснили разлог

Попуцали прозори и црепови на многобројним домаћинствима / Фото В. Илић

– Овим путем обавештавамо све грађане да уколико чују детонације из правца “Слободе“ знају да је у питању уништавање оних неексплодираних убојитих средстава која се не могу уклонити другачије – наводи се у допису упућеном медијима.

Истовремено, из Компаније "Слобода" најављују да ће у петак 17. септембра, у кругу фабрике специјализоване деминерске јединице Техничко ремонтног завода Крагујевац такође уништавати неексплодирана убојита средства.

Ова акција спроводиће се од 7 до 11 сати, због чега грађани повремено могу чути детонације.

(Морава инфо)

БОНУС ВИДЕО - НОЋ ПАКЛА У ЧАЧКУ: Серија експлозија у "Слободи"

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса