НОВИ ВРТИЋ ЗА ДАН ОПШТИНЕ: Мали Зворник доби нови простор за боравак најмлађих (ФОТО)
ПОВОДОМ Дана општине Мали Зворник свечано је предато у употребу управо завршено здање вртића за 50 малишана из овог краја Србије, на граници са РС и БиХ ,које ће бити у саставу ДУ „Црвенкапа“.

Фото: В. Митрић
Највише пара за изградњу вртића, како је рекао Зорав Јевтић, председник општине Мали Зворник, дала је швајцарска влада, која је, за разне послове, Малозворничане наградила са 400 хиљада франака. Само за вртић од тих пара дали су 20 милиона динара, док је локална самоупорава издвојила више од три милиона динара, локацију за зграде, дозволе сагласности, опремање простора и околине.
Отварању су присуствовали Ненад Поповић, министар у Влади Србије, швајцарски амбасадор у Србији Утрс Шмида и друге званице.
Иначе на свечаној седници локалног парламента, којом је председавао председник Радован Тадић, уручен је уговор о финансирању рада Центра за иновације у 2021. години који је општина Мали Зворник потписала са кабинетом министра за иновације и технолошки развој. Додељене су и повеље, плакете и признања заслужнима за развој ове општине крај Дрине, а фолклорни ансамбл и група певача „17. септембар“ извели су пригодан програм.
Препоручујемо

ЈЕДНО ДЕТЕ ЗАРАЖЕНО, ЦЕЛА ГРУПА ИДЕ У ИЗОЛАЦИЈУ: Која све корона правила важе у вртићима
14. 09. 2021. у 21:58

„ПАЛО“ 1200 БОКСОВА ЦИГАРЕТА: Робу скривао у крову возила (ФОТО)
13. 09. 2021. у 20:00

У ВРТИЋ УЗ КОВИД ПРАВИЛА: У периоду адаптације за јаслице може да присуствује родитељ
07. 09. 2021. у 08:45

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте
ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.
30. 09. 2025. у 20:58

"ЗАШТО МИ ПИПАШ ЖЕНУ?" Овако је почела туча на свадби у Горњем Милановцу, насрнули на доктора (ВИДЕО)
СВАДБЕНО весеље у Горњем Милановцу претворило се у хаотичну сцену када је дошло до несвакидашњег инцидента.
30. 09. 2025. у 16:10

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)