ИНДЕКСИ БРУЦОШИМА ВМШ У ЋУПРИЈИ: Попуњена све места осим десет за струковну медицинску сестру-бабицу

З. Рашић

01. 10. 2021. у 19:50

БРУЦОШИМА некадашње Високе медицинске школе у Ћуприји, сада Одсека Академије васпитачко-медицинских струковних студија, данас су свечано уручени индекси у амфитеатру те образовне установе, чиме је за њих почела школска 2021/2022. година.

ИНДЕКСИ БРУЦОШИМА ВМШ У ЋУПРИЈИ: Попуњена све места осим десет за струковну медицинску сестру-бабицу

Фото: Милена Анђела

Од 365 расположивих места уписано је 355 студената од којих се 90 финансирају из буџета, а непопуњено је десет места на смеру струковна медицинска сестра- бабица.

Највеће интересовање свршених средњошколаца и ове године владало је за занимања струковног медицинског радиолога, физиотерапеута и фармацеута, као и за струковну медицинску сестру. Конкурс за упис студената у прву годину мастер струковних студија за мастер медицинску сестру је у току.

Студенти су обавештени да ће се настава организовати по комбинованом моделу. Обавезне вежбе ће се одржавати у школи у мањим групама, док ће се теоријски део савладавати и непосредно у просторијама школе, али и онлајн, од куће.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (0)

ХАОС У РУСИЈИ: Репрезентативац Србије прво проглашен за непријатеља Украјине, а потом није могао да верује шта га је снашло у престоници