ЕПИДЕМИОЛОШКА СИТУАЦИЈА У МОРАВИЧКОМ ОКРУГУ: Поново црни дан у чачанској болници – шесторо преминуло од короне
У ОПШТОЈ болници у Чачку, на ковид одељењима, хоспитализован је 171 пацијент.
Фото: В. Илић
У респираторном центру смештено је 14 оболелих, од тога је пет прикључено на респираторе. Нажалост, шест особа изгубило је битку са корона вирусом.
Протекла 24 часа (пресек од понедељка у подне) било је девет пријема, 16 отпуста и један транспорт за Ивањицу, за исти временски период у пријемно – тријажној амбуланти Опште болнице Чачак, са симптомима и знацима ковид инфекције био је 91 преглед, од чега је 53 прва прегледа.
Од 209 узорака из Чачка позитивних је 72, из Горњег Милановца од 71 узорка позитивних је 29, из Лучана од 20 узорака позитивних је 4 и из Ивањице од 62 узорка позитивних је 17. Укупно 122 позитивна од 362 узорка.
Током претходног дана вакцинисано је 225 особа, од тога 27 њих примило је прву дозу, 31 особа је ревакцинисана, а 167 лица примило је трећу дозу вакцине.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)