НЕ ОКРЕЋУ ГЛАВУ ОД ТУЂИХ ПРОБЛЕМА: Тодорка и Александра обилазе социјално угрожене породице и болесне којима је потребна помоћ
ТОДОРКА Славковић и Александра Марковић Михајловић из Грачанице нису имуне нa проблеме својих суграђана.
Фото приватна архива
Оне свакодневно комуницирају са суграђанима, идентификују њихове проблеме, обилазе социјално угрожене породице којима донирају најпотребнију помоћ, али и болесне којима је неопходно лечење, борећи се да им помогну у набавци неопходних лекова, да оду на операцију или неки други неопходан захват.
- Ових дана посетили смо део социјално угрожених породица у грачаничком насељу Бадовац и однели им помоћ у виду животних намирница - говоре скрoмно Тодорка и Александра.
Ове две хуманитарке су однеле новчану помоћ породици Мицић из Грачанице, Дејану и Марији, чија је четрнаестогодишња кћерка Анастасија тешко болесна, а којој је неопходан третман физикалном терапијом у Беграду. Ова девојчица која има бројне проблеме у развоју и која је и даље везана за кревет већ две године није одлазила на неопходне физикалне терапије јер њени родитељи нису у могућности да јој обезбеде лечење. Међутим, захваљујући суграђанкама Тодорки и Александри, које су уз помоћ анонимног донатора обезбедиле средства, Анастасија ће ускоро отићи на преко потребне терапије.
- Када су нам Александра и Тодорка саопштиле да су обезбедиле новац за преко потребну терапију нашем детету били смо пресрећни. Рекле су нам да је дародавац желео да остане анониман и да је уплатио новац за терапију - причају Мицићи који речима не могу да искажу радост због плаћене терапије за њихову девојчицу, која за 21 дан износи 1.000 евра. Међутим, Тодорка и Александра истичу да су подједнако срећне као и Анастасијини родитељи и да се надају да ће уз помоћ хуманих људи обезбедити и наредне терапије овој девојчици али и осталој деци којој је неоходна пре свега новчана помоћ да би обезбедили потребно лечење.
- Будући да живимо у сталној неизвесности и да су српска деца на Косову и Метохији та која су најугроженија, настојимо да дамо свој допринос колико смо у могућности, пре свега анимирајући оне који могу да помогну - истичу ове две хумане жене из Грачанице.
Препоручујемо
ИЗЛОЖБА "ГРАЧАНИЦА У БОЈАМА БУДУЋЕГ ВЕКА": Легат Милића од Мачве у Крушевцу
11. 10. 2021. у 16:20
ГОГОЉ ОТВАРА СЕЗОНУ: Представа "Женидба" подиже завесу театра у Грачаници
05. 10. 2021. у 13:10
СКАНДАЛ У ГРАЧАНИЦИ: Срби приведени због поштовања Бриселског споразума и ЗСО! (ФОТО)
22. 09. 2021. у 18:16
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"СВЕ САМ ТО ПРОШЛА СА САШОМ" Сузана потресена због Зорице: "Канцер као да је заразна болест, не знам од чега је оперисана"
ВЕЧЕРАС се у Сава Центру одржава први од три концерта Марије Шерифовић у 2026. години.
06. 03. 2026. у 20:27
Коментари (0)