МОБИЛНЕ БРАНЕ: У Бачкој Паланци одржана вежба подбране од поплава
У БАЧКОЈ Паланци данас је приказана вежба одбране од поплаве коју су заједнички организовали ЈВП „Воде Војводине, ВД „Дунав“ А. Д. Бачка Паланка и представници локалне самоуправе.

Фото Воде Војводине
Циљ вежбе, којој су присуствовали директор ЈВП „Воде Војводине“ Срђан Кружевић, председник Oпштине Бачка Паланка, Бранислав Шушњица и директор ВД „Дунав“ А. Д. Бачка Паланка, Горан Радишић је адекватна припрема за спровођење одбране од поплава, као и обука кадрова који до сада нису имали прилику да учествују у спровођењу одбране.
Директор ЈВП „Воде Војводине“, Срђан Кружевић, рекао је да је једна од најважнијих делатности предузећа, управо одбрана од унутрашњих и спољних вода, те да се данас први пут у једној званичној вежби користе мобилне бране као вид најсавременије опреме коју користе све модерне државе.

Фото Воде Војводине
- Мобилне бране у дужини од 3,7 километара и још вредне опреме за одбрану од поплава, добили смо захваљујући покрајинским секретаријатима за пољопривреду и регионални развој. Њихова предност у односу на заштиту џаковима огледа се пре свега у уштеди времена и броју људи. Тих 3,7 километара, двадесеторо људи може поставити за четири дана, а за исту дужину уколико се користе џакови потребно је 18 дана, по 20 сати рада - прецизирао је Кружевић.
Осврнуо се и на одбране од поплава у протеклом периоду које смо успешно спроводили, али је и напоменуо да са воденом стихијом увек треба бити опрезан.
Вежба је симболично демонстрирана код „Споменика жртвама одбране од поплава“ који је подигнут након 1965. године, а били су присутни и представници сектора за ванредне ситуације из Бачке Паланке и околних општина, средњошколци, као и неколико десетина грађана како би се и сами упознали са оваквим догађајима, а у случају потребе и учествовали у њима.
Препоручујемо

МИРОВИЋ О РЕКОНСТРУКЦИЈИ ЛОКАЛНИХ ПУТЕВА: За инфраструктурне пројекте четири милијарде
15. 10. 2021. у 23:49

ВЕЖБА ПРИПАДНИКА ЦИВИЛНЕ ЗАШТИТЕ: Ново теренско возило за Градски штаб (ФОТО)
13. 10. 2021. у 21:54

ШОК ОТКРИЋЕ, ЕВО КО ВОДИ ОБОЈЕНУ РЕВОЛУЦИЈУ У СРБИЈИ! Вучићевић разоткрио блокадерско-криминалну хоботницу, у све умешан ректор Ђокић!
ГЛАВНИ уредник Информер ТВ Драган Ј. Вучићевић открио је шокантне податке о медијско-политичкој, блокадерској криминалној хоботници која се крије иза покушаја изазивања грађанског рата у Србији.
20. 07. 2025. у 15:05

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)