ИЗЛОЖБА ФИЛМСКИХ ПЛАКАТА: У Културном центру у Зрењанину
ТРАГОВИ једног времена, назив је изложбе филмских плаката која ће бити отворена у четвртак 4.новембра у 19 часова у Изложбеном салону Културног центра у Зрењанину.

Фото: Музеј Зрењанин
У оквиру поставке представиће се око 50 плаката из архиве Филмског центра Србије који су настали четрдесетих, педесетих и шездесетих година 20-тог века и представљају значајна дела југословенске кинематографије као што су Скупљачи перја, Кад будем мртав и бео, Рани радови, Марш на Дрину, Капетан Леши и многи други.
Изложба коју организује Филмски центар Србије, обићи ће 24 града Србије и биће постављена у биоскопима и културним центрима чланицама Мреже киноприказивача Србије.

ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама
ДЕВОЈКА Милана Мишић (26) из Шида трагично је преминула 15. јула, а на вечни починак испраћена је два дана касније у пратњи неутешне породице, пријатеља, рођака и многобројних суграђани који се данима од ње опраштају на друштвеним мрежама.
27. 07. 2025. у 08:48

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)