"ОЛИМПИЈАЦ СА БЕГЕЈА": У Зрењанину приказан филм о Милораду Станулову
ДРЖЕЋИ весло чудесно, скренуо је Бегеј малко удесно, да увек види како лађе пролазе и неке нове клинце, шампионе прононосе.

Фото: Град Зрењанин
Парафразирајући Балашевићеве стихове, започела је филмска сага о Олимпијцу са Бегеја, Зрењанинцу Милораду Станулову, човеку који је у свој град донео две олимпијске медаље и заувек остао у њему.
Документарни филм, који као аутор потписује Стојанка Лекић, својеврсно је животно сведочанство истакнутог спортисте, веслача века у Србији, чија је каријера буквар генерацијама које долазе.
У препуној сали Културног центра у Зрењанину, премијери филма баш на дан када је 1978. године, на Новом Зеланду освојио бронзану светску медаљу, присуствовали су уз чланове породице и ауторе емотивне филмске приче, гости из Олимпијског комитета Србије, различитих спортских државних и покрајинских форума, некадашњи и садашњи веслачи Веслачког клуба Бегеј 1883, а уз градоначалника Зрењанина Симу Салапуру, специјалним плклоном, Милораду Станулову, захвалио се и Ђорђе Вишацки, генерални секретар Олимпијског комитета Србије.
- Наш Миле је истински феномен, остварио је спортски резултат који нико у земљи није поновио четрдесет година и у том смислу је било занимљиво реализовати пројекат и представити Станулова као марљивог и акромног суграађанина, који је као и Звонко Вујин, једини оyтао у свом граду и клубу - нагласила је Стојанка Лелић, аутор филма, уз Ђулу Фелдешија, Душана Удицког и Александра Аврамовског.
СКИФ ЗЛАТА
Симболично, на бини испод филмског платна, био је скиф "Злата" у којем је Станулов после само неколико тренинга освојио медаљу на Новом Зеланду. Злата ће убусуће своје место имати у поставци спортског одељења Музеја у Зрењанину.
ФИЛМ У ШКОЛАМА
Документарац о сребрном Олимпијцу у дбл скулу са Зораном Панчићем, из Москве 1980. и Лос Анђелеса 1984. године, имаће своје специјалне пројекције филма у школама и спортским клубовима, као својеврсни едукативни пример како се постаје шампион.
Препоручујемо

ОЛИМПИЈАЦ СА БЕГЕЈА: Премијера филма о Милораду Станулову 5. новембра у Зрењанину
03. 11. 2021. у 10:11

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

"ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА?" Јованино питање изазвало смех у студију: "Како да се носе с толиком проблемима..."
ВОДИТЕЉКА Јована Јоксимовић у јутарњем програму на телевизији К1 дотакла се теме Емануела Макрона и спорне ситуације са марамицом и сумњом о употреби опијата, која се проширила друштвеним мрежама.
13. 05. 2025. у 16:57
Коментари (0)