ПРЕМИНУЛА ЈОШ ДВА ПАЦИЈЕНТА: Међу 72 новозаражених у Горњем Милановцу осморо деце

КОВИД зона Опште болнице у Горњем Милановцу, данас нажалост, извештава о губицима још два живота, током минулих 24 сата.

ПРЕМИНУЛА ЈОШ ДВА ПАЦИЈЕНТА: Међу 72 новозаражених у Горњем Милановцу осморо деце

Фото: М.Б.

Преминули су пацијенти годишта 1935. и 1939.

У тој „црвеној“ зони, тренутно се лечи 37 пацијената.
- Код њих, од 35 хоспитализованих потврђен је корона вирус, два чекају резултате тестирања. Током протекла 24 сата, на лечење су примљене две особе са симптомима, који указују на тај вирус – изјавио је данас др Предраг Шутић, в. д. директора милановачке болнице.
Дом здравља у Горњем Милановцу, данас потврђује, да је код још 72 особе током последња три дана вирус корона регистрован код још 72, међу којима је још осморо деце.
 - У Ковид амбуланти Дома здравља, у петак, суботу и недељу, прегледане су укупно 682 особе, од њих у Педијатријској ковид амбуланти 97 деце – потврђује та установа.
Од марта прошле године, то јест од почетка епидемије ковида-19 до данас, у Рудничко-таковском крају преминуле су 174 особе. У целом том периоду, корона вирусом укупно је, по досадашњим подацима, заражено 6.217 лица. Од тог броја, само од почетка августа ове године, оболело је њих 2.355, од којих 360 деце.
Имунизација против ковида-19 у овом крају и даље не бележи значајне помаке у односу на претходне податке. Статистички, нешто више од трећине домаћих становника, и оних из других градова, који желе да се овде вакцинишу. До јуче, неку од четири изабране вакцине примиле су први пут укупно 17.643 особе, другу 16.670, трећу бустер 7.232. Против грипа сезонског, до сада је вакцинисано 981 лице.

БОНУС ВИДЕО: КАКО ПРОВЕРИТИ РАДНИ СТАЖ: Јелица Тимотијевић из ПИО фонда у новој епизоди Фт1П

 

                                                                                          

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ПРИЧА О НАЈСТАРИЈЕМ СРПСКОМ КРСТУ