ХУМАНИТАРНА ИЗЛОЖБА РАДОВА: Млади са сметњама у развоју из Крушевца шију постељину, крпе и торбе

С. БАБОВИЋ

17. 11. 2021. у 10:13

ЧЛАНОВИ Удружења „Осмех на длану“ које окупља децу и младе са сметњама у развоју из Крушевца почели су да шију постељину, кухињске крпе и торбе у оквиру пројекта „Могу бити кројач“.

ХУМАНИТАРНА ИЗЛОЖБА РАДОВА: Млади са сметњама у развоју из Крушевца шију постељину, крпе и торбе

Фото: Удружење

За пар месеци све што буду сашили наћи ће се на хуманитарној изложби радова. Засада се обучавају да раде на новим машинама, а да савладају вештине помажу им стручни сарадници и чланови породице. Текстилни материјал и шиваће машине Удружење је добило на конкурсу који је организовао ДИС, под називом „Знање зна будућност 2021“. „Осмех на длану“ окупља 25 активних чланова, а међу њима је већина са Дауновим синдромом.


БОНУС ВИДЕО: КАКО ПРОВЕРИТИ РАДНИ СТАЖ: Јелица Тимотијевић из ПИО фонда у новој епизоди Фт1П
 
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.

27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

Коментари (0)

ДИГИТАЛИЗАЦИЈА - ПАРАДИГМА МОДЕРНОГ ПОСЛОВАЊА