НАБАВКА РАСХЛАДНЕ ОПРЕМЕ: Власотиначкој задрузи максималан износ средстава
ПОЉОПРИВРЕДНА задруга „Власина фруит“ добила је 7,5 милиона динара на конкурсу Министарства за бригу о селу и то је појединачно максималан износ средстава намењених унапређењу задругарства у програму поменутог министарства.

Фото: И.Митић
- Овим средствима набавићемо расхладну и опрему за сортирање воћа, а локална самоуправа ће нам помоћи у обнови прилазног пута објекту. Тиме ћемо умногоме унапредити наш рад, али и отворити нове могућности за даљи развој – казао је Милан Јовановић, директор задруге која је основана прошле године.
Међу оснивачима је петоро задругара. Имају и 20 коопераната и већ послују са неколико домаћих фирми. Задруга располаже са девет хектара земље. Две трећине укупних површина су под засадима јагодичастог воћа, а трећина под коштичавим воћем.
„Власина фруит“ је трећа задруга у Власотинцу која је последњих година добила бесповратна средства Министарства за бригу о селу. Пре ње помоћ су на конкурсу добиле задруге „Мед и воће“ и „Росуља“.
У локалној самоуправи истичу задовољство чињеницом да су власотиначки пољопривредници препознали значај удруживања, а председник општине Братислав Петровић наглашава да ће наставити да подржавају овакав начин унапређења пољопривредне производње.

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте
ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.
30. 09. 2025. у 20:58

"ЗАШТО МИ ПИПАШ ЖЕНУ?" Овако је почела туча на свадби у Горњем Милановцу, насрнули на доктора (ВИДЕО)
СВАДБЕНО весеље у Горњем Милановцу претворило се у хаотичну сцену када је дошло до несвакидашњег инцидента.
30. 09. 2025. у 16:10

ОГЛАСИЛА СЕ БИЉА НАКОН РАСТАНКА ОД АЦЕ ИЛИЋА: "Видећу како време пролази..."
ИАКО растављени, Биља и Аца имају велики разлог за славље.
01. 10. 2025. у 12:20
Коментари (0)