РАЗГОВОР О АКТУЕЛНОЈ СИТУАЦИЈИ И САРАДЊИ: Шормаз се састао са амбасадором Украјине

07. 12. 2021. у 13:39

ШЕФ делегације Народне скупштине при Парламентарној скупштини НАТО Драган Шормаз састао се данас са амбасадором Украјине у Републици Србији, Олександром Александровичем, са којим је разговарао о актуелној ситуацији у Украјини и сарадњи делегација два парламета у ПС НАТО.

РАЗГОВОР О АКТУЕЛНОЈ СИТУАЦИЈИ И САРАДЊИ: Шормаз се састао са амбасадором Украјине

Фото Н. Скендерија

Шормаз је истакао да Србија подржава суверенитет и територијални интегритет Украјине, као и Украјина Србије, на чему је Србија захвална.

Он је навео и да се Србија залаже за мирно решавање свих конфликата и за изналажење одрживог компромисног решења.

Амбасадор Александрович информисао је саговорника о актуелној ситуацији у Украјини и конфликту са Русијом.

На састанку је било речи и о важности сарадње украјинске и српске делегације у ПС НАТО, као и о перспективама чланства Украјине у НАТО.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.

14. 11. 2025. у 16:54

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (0)

Штедња – најпоузданији начин да своје планове претворите у стварност