БОЖИЋНА РАДИОНИЦА У ПАРАЋИНУ: Библиотека „Др Вићентије Ракић“ позната по развијању љубави деце према књизи
У ГРАДСКОЈ библиотеци "Др Вићентије Ракић" у Параћину одржана је божићна радионица са ученицима 4/1 ОШ "Стеван Јаковљевић", а у посети су били и ђаци ОШ „Радоје Домановић“.
Фото: З.Р.
Ђаци из школе „Стеван Јаковљевић“ са својим учитељицом Татјаном Спасић од првог разреда учествују у готово свим активностима које за децу организује Библиотека. Данас су најпре погледали изложбу новогодишњих честитки коју су припремили ученици ОШ „Радоје Домановић“, а затим су на Дечјем одељењу учествовали у божићној радионици.
Како истиче учитељица Татјана Спасић, њихово дружење са Библиотеком траје већ четврту годину, а на радионици су заједнички стварали новогодишњу, односно божићну песму која ће бити послата на литерарни конкурс. Основни циљ је богаћење речника и неговање матерњег језика, што се, између осталог, подстиче стварањем навике редовног доласка у Библиотеку.
Параћинска Библиотека „Др Вићентије Ракић“ позната је по доброј сарадњи са свим школама, посебно основним, а развијање љубави према књизи, креативности и подстицање стваралаштва код младих је један од омиљених задатака библиотекара који раде на Дечјем одељењу.
Препоручујемо
ЗАВОД ЗА ЈАВНО ЗДРАВЉЕ ВРАЊЕ: Алергије учесталије од респираторних инфекција
09. 03. 2026. у 16:45
У СЛАВУ ФУДБАЛСКОГ СТРУЧЊАКА: Одржан Меморијални турнир „Миша Поповић“
09. 03. 2026. у 16:10
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)